Titulinis

Projektas „Liftas“ - ir „Medeinos“ vidurinėje!

 

 Balandžio 17 d. Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje vyko edukacinio projekto „Liftas“, kurį sugalvojo DNB bankas, pristatymas. 9-11 klasių mokiniams seminarą vedė VšĮ „Versli Lietuva“ lektorius Tomas Kavaliūnas.

Renginio metu lektorius pristatė tris svarbiausius projekto tikslus: pirmas – pasivaržyti su kitomis mokyklomis (jų yra 70), antras – pasimokyti komandinio darbo, trečias – pasimokyti finansinės atsakomybės. Mokiniai buvo supažindinti ir su projekto eiga: etapais, jų įgyvendinimo laikotarpiu, darbais, kuriuos reikės atlikti.  

Lektorius T. Kavaliūnas su mokiniais diskutvo verslo ir finansų temomis, paaiškino, jog kuriant verslo planą labai svarbu išmokti atsakyti į tris svarbius klausimus – Ką? Kaip? Kam? Antrojoje seminaro dalyje žaidėme. Mokiniai pasiskirstė į 4 komandas, nusprendė, kaip pasivadinti. Pirmoji komanda buvo „Loftas“, antroji – „Helis“, trečioji – „Antstoliai“, ketvirtoji – „Ateities sėklos“. Komandoms buvo skirtos 5 minutės, kad iš 3 pateiktų lapų pastatytų kuo aukštesnį statinį. Žaidimo taisyklės neleido naudoti jokių priemonių, bet taškų užsidirbti buvo galima parduodant kitai komandai lapus. Smagų žaidimą laimėjo komanda „Loftas“.      

 Seminaras visiems patiko. Lektorius T. Kavaliūnas renginį vedė energingai, linksmai. Įgijome vertingos informacijos ir žinių apie finansines subtilybes bei ekonomiką. Tikime, kad mūsų suburtai komandai, kurios iniciatorius – mokytojas Robertas Šalna, pavyks „Lifto“ konkurse pakilti kuo aukščiau. Komandos kapitonas – Robertas Fedotovas (11 kl.), nariai – Svetlana Buinovskaitė (9 kl.), Gintarė Kilaitė, Gytis Urbanavičius (10 kl.), Lukas Peleckas (11 kl.).

Kaip ir kitoms projekto dalyvėms, mūsų komandai yra skirtas konsultantas (gidas) - tai DNB banko Trakų klientų aptarnavimo padalinio vadovė Marija Chlebina.

 

Robertas Fedotovas, 11 kl.

Paluknio „Medeinos“ vid. mokyklos mokinys

 

St. Samosionoko nuotraukose:

1 – lektorius T. Kavaliūnas kalbėjo įtaigiai;

2 –  vyksta komandinis darbas;

3 – T. Kavaliūno konsultacija komandai pravers?