Titulinis

ATNAUJINTA SPORTO AIKŠTELĖ  PALUKNYJE

2013 m. gegužės 20-oji - išskirtinė diena Paluknyje. Tą dieną oficialiai vartus atvėrė atnaujinta 900 m2 sporto aikštelė. Jos atidarymas - projekto „Trakų rajono Paluknio kaimo sporto aikštelės bei stadiono atnaujinimas ir sukūrimas“ pirmojo etapo pabaiga.

Projektas įgyvendinamas vadovaujantis LEADER-11-TRAKAI 03-09 trišale sutartimi tarp Trakų rajono savivaldybės administracijos, Trakų krašto vietos veiklos grupės ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos. Pirmajame etape aptverta stadiono teritorija ir vietoj dviejų buvusių aikščių, duobėtų, ištrupėjusiu asfaltu, įrengta saugi dirbtinės dangos aikštelė su visiems žaidimams reikalinga įranga.

Atidarymo šventėje dalyvavo ne tik mokyklų bendruomenės ir kiti sportu besidomintys palukniečiai, bet ir Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas, administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, Trakų rajono tarybos narys Vincas Kapočius, Trakų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė, Trakų kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Jonas Liesys, Paluknio girininkijos girininkas Algimantas Paliutis, Paluknio seniūnė Marija Golubovska, Paluknio bendruomenės „Dienmedis“ pirmininkė Alina Rizgelienė.

Šventė prasidėjo Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos ansamblio daina (vadovė Renata Joknienė). Į šventės šeimininkus ir dalyvius kreipėsi svečiai. Asta Kandratavičienė linkėjo gražaus ir prasmingo laisvalaikio, o Jonas Liesys - gerų sportinių rezultatų. Projekto vadovas Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos direktorius Vytautas Gustas bendruomenę ragino saugoti tai, kas sukurta - tuomet aikštelėje sportuoti galės ir dabartinių mokinių vaikai.

Po sveikinimo žodžių renginio vedėjai Laura Kuchanauskaitė (10 kl.) ir Robertas Fedotovas (11 kl.) pakvietė Astą Kandratavičienę ir Vytautą Gustą atlikti simbolinę atnaujintos sporto aikštės atidarymo procedūrą – perkirpti juostą. Aikštelės dangos kokybę lietuvių liaudies šokių pyne pirmiausia išbandė kolektyvo „Luknelė“ merginos (vadovė Ivona Grigienė). Vėliau renginio svečiai turėjo progą pamiklinti rankas – taikliai kamuolį mėtė ir ne kartą į krepšį pataikė Vytautas Zalieckas ir Jonas Liesys, Asta Kandratavičienė ir Alina Rizgelienė.

Antroji renginio dalis – varžybos. Į aikštelę išbėgo jaunieji Paluknio mokyklų sportininkai. Vyko kvadrato varžybos tarp 5-6 klasių komandų. Vyresnieji rungtyniavo tinklinio aikštėje. Varžybų teisėjai – kūno kultūros mokytojai Audrius Kazlauskas ir Vaclav Gudalevič.

Šventė baigėsi. Mes tikimės Paluknio jaunimą dažniau matyti šioje aikštėje, o ne prie kompiuterių.

Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos direktorius Vytautas Gustas

Stanislovo Samosionoko nuotraukose:

2090 – Pirmoje eilėje sėdi svečiai (iš kairės): Trakų r. savivaldybės meras V. Zalieckas, administracijos direktorė A. Kandratavičienė, Paluknio seniūnė M. Golubovska, Trakų kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Jonas Liesys, Trakų r. tarybos narys Vincas Kapočius;

2105 – Kalba Trakų r. savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė;

2107 – Juostos perkirpimo akimirka;

2122 – Aikštelėje – lietuvių liaudies šokių pynė;