Titulinis

Užgavėnių šventė mokykloje

„Gaspadine šių namelių, susimylėk dėl svetelių. Duok, duok, ką turi, kad širdelė būt rami,“-  taip dainuodami ir šūkaudami Velniai, Čigonės, Raganos, Lašininis ir Kanapinis bei kiti persirengėliai vasario 11 d., skambant trankiai muzikai, lankė klases. Visoje mokykloje kėlė triukšmą, sveikino su artėjančiu pavasariu. Kiekvienai klasei įteikė po papuoštą beržo šakelę, laistė vandeniu, linkėdami, kad greičiau ateitų pavasaris ir žemė atgimtų. Kanapinis ir Lašininis vaišino keptais blynais, linkėdami sotumo per visus metus.

Dainuodami dalyviai patraukė į kiemą žiūrėti Lašininio ir Kanapinio kovos, šokti, dainuoti, deginti Morę ir varyti žiemą iš kiemo.

Mokytojos: E. Jurkevičienė, L. Ganevičienė

Nuotraukos: S. Samosionokas.