Titulinis

Medeiniečiai – Vidaus reikalų ministerijoje

Gegužės 28 d. mūsų mokyklos „Sniego gniūžtės“ nariai, 8-10 klasių mokiniai Agnieška Aliukonis, Oskaras Antonevič, Svetlana Buinovskaitė, Laura Kuchanauskaitė, Tomas Molevičius, Irmantas Nikoličius, Viktorija Pičiugina, Žana Ruseckaitė, Gytis Urbanavičius, Edvinas Umeckis  ir Gintarė Valavičiūtė su mokyklos socialine pedagoge Leonora Daugudiene lankėsi  LR Vidaus reikalų ministerijoje. Ministerijos Baltojoje salėje vyko Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų konkurso finalinis renginys, kurio metu paskelbti ir vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko padėkomis bei piniginėmis premijomis apdovanoti geriausi 2012 m. projektai.

Konkurse mūsų mokyklos projektas „Nemesim kelio dėl takelio“ buvo vienas geriausių iš 19 konkursui pateiktų įvairių nevyriausybinių organizacijų, mokymo įstaigų, policijos įstaigų ir atskirų bendruomenių įvairių prevencinių projektų. Projektas laimėjo ketvirtąją vietą - buvome vienintelė  mokykla tarp tokio rango projektų rengėjų.

Labai džiaugėmės gavę pakvietimą - VRM  vadovams ir konkurso laimėtojams galėjome pristatyti  savo veiklas „Sniego gniūžtėje“. Visus sukrėtė  atliktas prevencinis šokis „Turnaround“. Žiūrovus supažindinome ir su jaunųjų policijos rėmėjų veiklomis bei Olweus patyčių prevencijos programos vykdymo eiga mokykloje, paaiškinome, kodėl nevalia tyčiotis, ir pademonstravome veiksmo Savaitės be patyčių metu parengtą plakatą.

VRM vadovai ir visi, stebėję prisistatymą,  apsupo mokinius, dėkojo, žavėjosi puikia Lauros Kuchanauskaitės dikcija, Irmanto Nikoličiaus drąsa, visų mokinių savarankiškumu ir žadėjo pakviesti į renginius, kuriuos VRM organizuos ateityje. Buvome pavaišinti kava, arbata, saldainiais. Į mokyklą parvežėme ministro padėką ir prevencinės medžiagos pradinukams paketą.

Leonora Daugudienė,

Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos socialinė pedagogė

Nuotraukoje  – kartu su ministru D. A. Barakausku (ministras stovi centre).