Netradicinė pamoka miško klasėje

Titulinis

Birželio 5-ąją visame pasaulyje buvo minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Ši diena svarbi visai planetai. Švari aplinka, kokybiškas maistas, grynas oras, tyras vanduo, turtinga gamta – vieni aktualiausių aplinkosaugos klausimų.

Šią ypatingą dieną Trakų raj. Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos devintokai su geografijos mokytoju Robertu Šalna, technologijų mokytoja Vida Lapėniene, tikybos mokytoju Arūnu Jokniu ir klasės auklėtoja Natalija Mikulskiene dalyvavo netradicinėje pamokoje Ropėjų girininkijos miške įrengtoje klasėje po atviru dangumi.

Ropėjų girininkijos girininkas Kęstutis Mikulskas mokiniams papasakojo apie Lietuvos miškingumą,  apie dirvožemio struktūrą, suteikė praktinių patarimų: kaip nepasiklysti miške ar orientuotis pasiklydus, kaip laikytis priešgaisrinio saugumo reikalavimų.

Praktines užduotis devintokai atliko naudodamiesi busole, aukštimačiu, tolimačiu ir kitais miške naudojamais prietaisais. Su Ropėjų miško aplinka mokiniai dar labiau susipažino  atlikdami įvairias geografines užduotis. Jie kasė ir tyrinėjo dirvožemio profilius, išmoko praktiškai nustatyti jų tipą, derlingumą, mechanines savybes.

Prisirinkę sausų šakų, kelmų, samanų, gėlių, įvairiausių žolelių devintokai atliko technologijų mokytojos Vidos Lapėnienės užduotį – kūrė miško sargą „Girinį”. Trys mokinių grupės sukūrė tris „Girinius“, kurie papuošė Žvirgždės poilsiavietės teritoriją. Visi darbai buvo individualūs, saviti, originalūs, todėl itin sunku buvo išrinkti gražiausią.

Keturias valandas trukusi integruota geografijos – technologijų pamoka prabėgo akimirksniu. Ne itin gerą orą mokiniams kompensavo firminė girininko Kęstučio Mikulsko arbata ir kepamų dešrelių skonis.

Už aktyvumą, kūrybingumą devintokai buvo apdovanoti padėkos raštais,  saldžiais prizais ir knygelėmis apie ekologiją.

Vida Lapėnienė,

Trakų r. Paluknio „Medeinos“

vid. mokyklos

technologijų mokytoja,