Šimtadienis – viena linksmiausių švenčių per visus mokyklinius metus

Titulinis

     Šimtadienio šventė ypač svarbi dvyliktokams. Tai ne tik linksmų pokštų, juoko, žaidimų, bet ir pamąstymų bei išbandymų metas. Atrodo, iki egzaminų dar taip toli, visas 100 dienų, o kartu – tiek nedaug, vos trys mėnesiai skiria dvyliktokus nuo pirmo reikšmingo įvykio jų mokykliniame gyvenime. Kai pagalvoji -  tai Jėzus Marija, liko vos 100 dienų iki vargų vargelių pradžios! Na, bet šią dieną daugelis apie tai nemąstė.
              Vasario 24 dieną mūsų mokyklos vienuoliktokai pakvietė dvyliktokus, jų tėvus, mokyklos administraciją, mokytojus bei buvusius abiturientus į Šimtadienio šventę. Organizatoriai įdėjo daug pastangų, kad Šimtadienis būtų linksmas, nuotaikingas, kad visiems paliktų neišdildomą įspūdį. Idėjų nestingantys išradingieji vienuoliktokai iš peties pasistengė, kad apstulbintų. Labai džiugų, jog jiems tai pavyko.

          Viso renginio metu salėje vyravo puiki šventinė nuotaika. Humoru alsuojančią atmosferą nuolat pakurstydavo itin valdinga tėvų komiteto pirmininkė ponia Plepienė. Šį personažą įkūnijo vienuoliktokė Greta Urbelionytė. Ne mažiau patrauklios buvo ir renginio vedėjos Jovita Dovsevičiūtė bei Barbara Urbanovič. Šios merginos turi puikų humoro jausmą bei gana gerus sceninės vaidybos įgūdžius.

           Renginio metu sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Vytautas Gustas, 12 klasės auklėtoja Natalija Pumputytė, sėkmes palinkėjo ir dešimtokai, kurie šventės kaltininkams įteikė Šimtadienio kalendorių. Žaismingus pusatestačius su humoristiniais dalykų įvertinimais dvyliktokams įteikė mokyklos direktorius. Beje, kas įdomiausia - pusatestačiuose namų darbai bei žinių patikrinimo rezultatai stulbinantys. Ten puikuojasi vieni  šimtukai! Šaunuoliai tie mūsų dvyliktokai! Net neabejoju tuo, jog visi šio nuotaikingo renginio dalyviai ilgai nepamirš dvyliktokų šokių.

           Šiemet vienuoliktokai ėmė ir sulaužė mokyklos tradicijas - prisaikdino dvyliktokus. Juk tradicijos tam ir kuriamos, kad jas galima būtų laužyti! Dvyliktokai, pridėję ranką prie širdies, klusniai kartojo jaunesniųjų bičiulių sukurtą priesaiką. Jie pasižadėjo likusias šimtą dienų nusilenkti kiekvienam sutiktam mokytojui; tausoti mokytojų neuronus; nevesti jaunųjų mokinukų iš doros kelio, o ir patys įsipareigojo nemesti kelio dėl takelio; kiekvieną savaitgalį ir švenčių dienomis nuplauti direktoriaus ir mokytojų automobilius. O kas bus po to šimto - tai jau kaip Dievulis duos...

           Išradingos ir gražios šventės pabaigoje renginio dalyviai bei svečiai neskubėjo skirstytis. Niekas net nepastebėjo, kaip greitai prabėgo laikas įspėdamas, kad šventė baigėsi, kad ateis pirmadienį kasdienybė, kai prašymuose dvyliktokams teks įprasminti savo svajones, gerai pasverti savo žinių ir gebėjimų bagažą.

       Ilgai dar tą vakarą netilo kalbos - buvo dalijamasi patirtais įspūdžiais ir džiaugiamasi šauniu vienuoliktokų renginiu. Visi renginio dalyviai buvo pakviesti paskanauti Šimtadienio torto.

          Kaip matote, dvyliktokų gyvenimas tikrai įdomus ir kupinas emocijų. Kad ir kaip ten bebūtų, ironijos mažai, kai artėja egzaminai, na, bet tai tik dar vienas kelmelis kirtime...

 

Vienuoliktokų auklėtoja D.Daukševičienė

 

Titulinis

Titulinis