„Išjunk kompą, įsijunk save

Titulinis

Gruodžio 17 dieną, šeštadienį, programa „Šventojo Jono vaikai“ (Šv. Jono kongregacijos Vilniaus vienuolynas) kartu su draugais Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“, VDU „Rasos“ gimnazijos folkloro grupe „Lygaudė“, Ateitininkų federacija ir VšĮ „OFM Mažesnieji Broliai“ Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje organizavo trečiąjį renginio - projekto „Išjunk kompą, įsijunk save!“ užsiėmimą. Jame, nepaisydami prasto oro, aktyviai dalyvavo apie šešiasdešimt Paluknio seniūnijos gyventojų.

Šį kartą renginio programa buvo dar įvairesnė – be kūrybinių dirbtuvių ir tinklinio varžybų, buvo pristatyta ekspedicija „Misija: Sibiras 2011“. Ekspedicijos į Tomsko sritį dalyviai Juozas Valčiukas, Simonas Vitkevičius, Milda Vitkutė pasakojo apie jaunuolių atranką, treniruotes prieš ekspediciją, potyrius pačios ekspedicijos metu. Jie priminė, kad šie – 2011 - metai – ypatingi, nes birželio 14-tąją minėjome mūsų tautiečių trėmimo Į Sibirą pradžios septyniasdešimtmetį.
Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos šeštokas Aurimas Rizgelis dalyvavo beveik visose kūrybinėse dirbtuvėse, bet labiausiai, pasak jo, patiko dailės pamokėlės - studentas Vytautas Tautkevičius sugebėjo sudominti, įžiebti kūrybinę ugnelę. Pats Vytautas  Tautkevičius pastebėjo, kad vaikai noriai dalyvavo šeštadieniniuose renginiuose, stengėsi atrasti sau mielą ir mėgiamą veiklą. Aktyvios dalyvės – ir šeštokės Evelina Umecka bei Dorota Mickevič – ne tik didžiavosi sukurtais kalėdiniais rankdarbiais (jų mokė Liubov Vitašneva, Diana Barijolavičiūtė), bet ir pasidžiaugė išmokusios šokių, folklorinių ir lindyhopo, elementų.

Lindyhopo mokytojas Andrius Brazauskas, tinklinio varžybų organizatoriai Tomas Martinaitis ir Rugilė Trumpytė kalbėjo, kad su Paluknio bendruomenės nariais dirbti labai įdomu, ir tai greičiau pramoga nei darbas – patirtą nuovargį kompensuoja entuziastingas susidomėjimas, aktyvi veikla, teigiamos emocijos.

Vitalija Dovydėnienė  Paluknio „Medeinos“ vid. m-klos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Daniel Pauliaus Masiulio nuotraukose:

Titulinis