Tapybos darbų pleneras „Medeinos globoje“

Gimnazijos dailės mokytoja Goda Gujienė ir biologė Danuta Pansevič antrus metus organizavo mokinių tapybos darbų plenerą „Medeinos globoje“. Šiais metais gegužės 31-ąją vykusio plenero tikslas – įprasminti miestelio architektūrinį paveldą, įsipynusį nuostabios gamtos spalvose. Siekiama, kad lietuvių miško deivės Medeinos vardą turinti mūsų gimnazija, ugdydama gamtos grožio pajautą ir meilę gimtajam kraštui, skatintų kultūrinį kūrybiškumą bendradarbiaujant, suburtų bendraminčius ir įtrauktų mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą. Tikimasi, kad renginys taps tradiciniu.

Šį kartą plenere dalyvavo trylika 3-8, I- III g klasių mokinių, atstovavusių Paluknio „Medeinos“ ir Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoms. Paprašytas mokytojų, parapijos klebonas Tadas Švedavičius, nuo pat ryto jauniesiems menininkams atvėrė bažnyčios duris – leido tapyti šventoriaus interjero detales, pakilti į bokštą, iš kurio atsiveria miestelio panorama. Mokinių kompozicijose-improvizacijose skleidėsi įvairūs ryškiaspalviai vaizdai: vienose – Paluknio bažnyčia gamtos fone, kitose – bažnyčios interjeras, likusiose – senosios kapinaitės su antkapiais ar medžių apsuptyje iškilęs profesoriaus botaniko J. V. Volfgango palikimas – buvęs svirnas, išdraskytas sovietiniais laikais.

Mokinių kūrybiniam procesui netradicinėje aplinkoje talkino juos atlydėjusios mokytojos Goda Gujienė, Renata Chosčijeva, Danuta Pansevič bei Rūta Gustienė. Veiklą įgyvendinti padėjo ir Trakų rajono ūkininkas Vladyslav Kravčun. Šis žmogus antrus metus yra plenero partneris bei rėmėjas. Jo dėka mokiniai buvo aprūpinti profesionaliomis dailės raiškos priemonėmis, gimnazijos valgykloje galėjo pasivaišinti kibinais bei gaiviaisiais gėrimais.

Iki vėlyvos popietės trukęs renginys padėjo atsiskleisti mokinių kūrybiniams talentams bei fantazijai. Juk gamta – tai vieta, kur dažnas gali atsipalaiduoti, patirti jausmų antplūdį, pamąstyti apie gyvenimo prasmę. Be to, gamta – mūsų tikrovės dalis, o menas padeda įprasminti tikrovę. Plenero patirtis buvo naudinga ir mokiniams, ir mokytojoms.

Direktorius Vytautas Gustas plenero dalyviams birželio 2-ąją, mokslo metų uždarymo dieną, padėkojo už prasmingą veiklą, bendradarbiavimą, įteikė padėkos raštus.

Goda Gujienė, dailės mokytoja

Danutos Pansevič nuotraukose plenero akimirkos.