Trečiokų pamokos gamtoje

Birželio 3 d. ir 10 d.  Paluknio „Medeinos“ gimnazijos trečiokai su mokytoja Laima Samosionokiene nuotolines pamokas „iškeitė“ į pamokas gamtoje. Tai projekto „Pamokos gamtoje – inovatyvus ir integralus moksleivių ugdymas“ dalis  šiais mokslo metais iš VšĮ „Grunto valymo technologijos“ gautos paramos minėtam projektui įgyvendinti. Projekto tikslas – integruoti šiuolaikišką ir inovatyvų pradinių klasių moksleivių ugdymo procesą į praktinių pamokų gamtoje procesą skatinant pažangesnį mokinių gamtos pažinimą.

Birželio 3 d. po ilgo nuotolinio mokymosi pirmoji pamoka prasidėjo gimnazijos kieme mokinio Beno mamos Linos Bakšytės vedamais edukaciniais žaidimais. Vėliau veikla vyko Almos ir Audriaus Kasperavičių bityne KUPA, įsikūrusiame pušynų supamame Luknos upės slėnyje. Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Bitute, pilkoji, iš kur medų nešioji?“ Apžiūrėję bitininko inventorių, aiškinosi vaško atsiradimo procesą, pasigamino iš vaško savo vardus, vaišinosi gaiviu medaus limonadu ir valgė medaus pyragą.

Birželio 10 d. edukacinė veikla vyko žirgyne „Laimos žirgai“ Trakų r. Būdos kaime. Vaikai dalyvavo programoje „Pažink žirgą“, kurią vedė ilgametė žirginio sporto trenerė Laima Martinavičienė. Edukacinės programos metu moksleiviai susipažino su žirgų pasauliu iš arčiau. Sužinoję paslaptį, kaip kvėpuoti prie žirgo, mokėsi juos valyti, pynė kasas, balnojo. Puošdami ir vaišindami žirgus morkomis, trečiokai atsikratė baimės jausmo, atsipalaidavo. Tada galėjo ir smagiai pajodinėti.

Po ilgo nuotolinio mokymo VšĮ „Grunto valymo technologijos“ skirta parama suteikė galimybę pamokų gamtoje metu atgaivinti pradinių klasių mokinių bendravimo įgūdžius ir prisidėjo prie integralaus moksleivių ugdymo apie gamtos pažinimą. Rudenį planuojama tęsti pamokų gamtoje veiklas.

Laima Samosionokienė, pradinio ugdymo mokytoja

Nuotraukos Rimos Martinkevič