Titulinis

BRANDOS ATESTATŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

Liepos 18 dienos vakarą Paluknio gyventojai galėjo stebėti linksmus ir laimingus Paluknio „Medeinos” vidurinės mokyklos mokinius, skubančius į svarbiausią savo gyvenimo šventę – brandos atestatų įteikimo šventę.

Šį ypatingą vakarą atostogaujanti mūsų mokykla vėl prisipildė jaunų žmonių šurmulio, klegesio. Tiesa, jau šiek tiek santūresnio ir iškilmingesnio. Abiturientai paskutinį kartą rinkosi į savo klasę susitikimui su auklėtoja, dėsčiusiais mokytojais.

Mokyklos direktorius Vytautas Gustas savo kalboje akcentavo, kad šie mokiniai žino, jog gyvenimo sėkmę garantuoja nuoseklus ir sistemingas darbas. Tai įrodo ir brandos atestatuose įrašyti įvertinimai.

2013 mokslo metų laimėjimų derlius – brandus. Visi 13 abiturientų sėkmingai pasiekė finišo tiesiąją. Deivydas Rizgelis mokyklą baigė su pagyrimu. Visi džiaugiamės, jog Deivydas pateko į mūsų mokyklos istoriją - iš matematikos valstybinio egzamino gavo 100 balų įvertinimą. Kiti abiturientai taip pat puikiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus: Silvestras Maksimec iš lietuvių kalbos ir literatūros gavo 87 balus, iš anglų kalbos - 73; Greta Urbelionytė  iš  lietuvių kalbos ir literatūros gavo 78, iš anglų kalbos - 83 balus; Justyn Jančevskij ir Barbara  Urbanovič iš rusų kalbos gavo 86 balus.

Puikūs ir mokyklinių brandos egzaminų rezultatai: Agnės Kanaševičiūtės dailės egzaminas įvertintas 100 taškų; Jovitos Dovsevičiūtės muzikos egzaminas -  98 taškais.

„Egzaminų lygio kartelę jūs gerokai kilstelėjote. Tad būsimų abiturientų laukia dideli iššūkiai", - negailėjo pagyrų sėkmingai įveikusiems egzaminų maratoną mokiniams direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė kviesdama nenusiminti tuos, kuriems ne taip gerai pasisekė. Anot jos, tolimesniame gyvenimo kelyje kiekvienam prireiks ne tik atestato rezultatų, bet ir iniciatyvumo, atkaklumo.

Dvyliktokų auklėtoja Daiva Daukševičienė savo kalboje pabrėžė: „Į jūsų protus įdėta žinių, į širdis – meilės. Viso to pakaks tolimesniame gyvenimo kelyje. Gyvenime bus dar daug įvairių atestatų, tačiau šis pirmasis yra labai svarbus.  Sėkmės jums finišo tiesiojoje!“

Per brandos atestatų įteikimo ceremoniją kalbėjo abiturientė Greta Urbelionytė, kuri sakė, jog atsisveikinti su mokykla nėra labai sunku. „Sudėtingiausia būna paskutinė akimirka, kada supranti, kad nebematysi bendraklasių, kurie tapo draugais. Kada suvoki, kad nebebus Šimtadienio, Paskutinio skambučio švenčių, o Rugsėjo pirmąją – senų pažįstamų“.

Šiemet į gyvenimą išleidome ypatingą laidą - atsakingus, kūrybingus, meniškos sielos jaunuolius ir merginas. Juos matėme visur: šokančius, dainuojančius, sportuojančius, piešiančius, gražinančius mokyklos erdves, dalyvaujančius įvairių mokomųjų dalykų olimpiadose. Smagūs, nuotaikingi, geranoriški, mandagūs – tokie jie ir išliks mūsų visų atmintyje.

Prieš pakeliant sparnus didžiajam skrydžiui, norime palinkėti abiturientams: niekada neišduokite, neparduokite pagrindinių žmogiškųjų savybių.  Visada prisiminkite, kad mes Jumis labai tikime. Tikime Jūsų jaunyste, Jūsų ryžtu, tvirtumu pasiekti tai, ką užsibrėžėte. Šiandien Jums atsidarė durys į pasaulį, pasaulis Jūsų laukia, tad eikite ir užkariaukit jį.

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos mokytoja