Titulinis

Mokėmės įvertinti riziką

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis kelių Europos šalių patirtimi, parengė mokomąjį vadovą - projektą  „Įvertink riziką“, skirtą 12–17 m. paaugliams.  Priemonės tikslas - padėti jaunimui įsisąmoninti, kad esama labai rizikingų akimirkų, kad yra svarbu išmokti vertinti pavojus – juk nelaimingi atsitikimai įvyksta esant netinkamoje vietoje netinkamu laiku ir netinkamai elgiantis. Svarbu suvokti, kad akimirksnis gali pakeisti gyvenimą.

Spalio 24 d. devintokai, padedami Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Visuomenės sveikatos administratorių Marytės Morkūnienės bei Violetos Kandzežauskienės, mokėsi įvertinti riziką. Medikės pirmiausia supažindino su projektu. Vėliau peržiūrėjome dalį filmukų, kuriuose pavaizduotos pavojingos situacijos, situacijas analizavome, svarstėme, kaip galima būtų saugiai užsiimti mėgstama veikla, kartu įgijome žinių apie įvairius sužalojimus ir jų pasekmes. Baigiantis pamokai kiekvienas pildėme asmenybės testą, kuriuo įsivertinome – pagal surinktus balus gavome atsakymus, apibūdinančius asmens savybes.

Tie, kurie mėgsta riziką ir mažai galvoja apie pasekmes, turėtų susimąstyti – stenkimės elgtis taip, kad dėl pasekmių vėliau netektų gailėtis.

                                                           Artūras Palionis ir Daniel Matuizo, 9 kl.