Titulinis

Lietuvos Valstybės atkūrimo šventė Paluknio „Medeinos“ vidurinėje mokykloje

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą kuriuo visam pasauliui pranešė Lietuvą atsiskiriant nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Kiekvienais metais mūsų mokykloje  ši diena – didelė šventė. Ir šiais metais vasario 15 dieną,  nuo pat ankstaus penktadienio ryto, mūsų mokykla pradėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimo renginius. Susibūrus visai mokyklai, šventę pradėjome giedodami Lietuvos Himną. Šventės metu, galėjome išgirsti deklamuojamas mokinių eiles, dainuojamas dainas, skirtas Lietuvos nepriklausomybei paminėti. Mūsų mažieji iš ansamblio „Luknelė“ nudžiugino mus šokiu. Vyresnių klasių moksleiviai Gabrielė Gardžiulytė, Silvestras Maksimec, Artūras Jaškulis atliko dainą „Ar skauda man širdį“. Robertas Fedotovas ir Artūras Jaškulis, suvirpino mūsų širdžių stygas savo daina „Maironiui“. Taip pat žodį tarė ir mūsų mokyklos istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas. Koncertą pabaigė visų koncerto dalyvių bendra „Dainų pynė“. Minėjimui pasibaigus, šventinė nuotaika neišblėso, nes mokinių laukė sporto popietė. Pradėjome nuo draugiškų Paluknio „Medeinos“ vidurinės ir Paluknio vidurinės mokyklų rungtinių, kurias laimėjo „Medeinos“ mokykla. Varžybų metu daugiausiai taškų pelnė Sigitas Kosteckas ir Artūras Jaškulis. Po krepšinio varžybų buvo  Mokinių-Mokytojų tinklinio varžybos, kuriuose mokiniai sutriuškino mokytojus. Tai buvo labai linksmos ir nuotaikingos varžybos. Mokytojų komandoje žaidė Stanislovas Charukevičius, Robertas Šalna, Vytautas Gustas, Vaclov Gudalevič, jiems padėjo  mokinės Evelina Jadelo ir Jovita Dovsevičiutė. Sporto šventė pasibaigė mokinių kvadrato varžybomis. Dainomis apdainuota, eilėmis apipinta, taip ir buvo paminėta Lietuvos nepriklausomybės diena mūsų mokykloje!

10 kl. mokinė Gintarė Kilaitė