Titulinis

Dviguba šventė Paluknio mokyklose

Paluknio mokyklų mokiniams Birželio 1-oji tapo viena iš įsimintiniausių dienų metuose, nes vaikai tądien sulaukė dvigubai daugiau dėmesio. „Medeinos“ mažiesiems, kaip ir visiems Lietuvos pradinukams, nuskambėjo paskutinis mokslo metų skambutis, kartu buvo minima ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. Diena, per kurią visuomenei primenama būtinybė saugoti ir gerbti vaikų teises.

Žaismingai išpuošta mokyklos aktų salė aidėjo nuo pradinukų ir vyresnių mokinių klegesio, muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ (vadovės Laima Samosionokienė, Elena Jakštienė, Neringa Krutikovienė) dainų ir šokių, mokyklos bendruomenės aplodismentų. Būsimų pirmokų ir ketvirtokų tėveliai taip pat jaudinosi. Kaip nesijaudinsi – juk ketvirtokams ta diena pradinėse klasėse buvo paskutinė, o būsimiesiems pirmokėliams - pirmoji, pilna naujų potyrių ir, be abejo, baimės.

Šventė prasidėjo jaudinančia ketvirtokų auklėtojos Elenos Jakštienės kalba: linkėta sėkmės perėjusiems į penktą klasę mokiniams, išreikštas noras, kad tėvai ir vaikai ateityje išsaugotų tarpusavio šilumą ir meilę. Prisiminimui kiekvienas ketvirtokas iš auklėtojos gavo po molinį varpelį. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė ketvirtą klasę baigusiems įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus bei padėkas už dalyvavimą įvairiuose konkursuose, varžybose, o mokinių tėveliams palinkėjo vasarą kuo daugiau laiko praleisti su savo vaikais, drauge pasigrožėti gamta, vaikus dažniau apkabinti, prisiglausti, ištarti jiems švelnų žodį, kad vasara prabėgtų turiningai ir saugiai. Muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ nariai baigusiems pradinę mokyklą įteikė po žaismingą rankų darbo klouną, kuris visada primins pradines klases. Ketvirtokai dėkojo visiems mokytojams, padėjusiems pažinti gėrį, grožį, ieškoti tiesos, išmokiusiems nugalėti didžiausius sunkumus, ir tėveliams už jų kasdieninį rūpestį ir meilę. Ketvirtos klasės mokinių tėvelių vardu padėkos žodį tarė Jolanta Aliukonienė.

Muzikinis teatras studija „Lašeliukai“ savo programos dalį skyrė ir  būsimiems pirmokams.   Atsidėkodami Paluknio vaikų lopšelio darželio auklėtiniai, būsimi pirmokai, mokyklos bendruomenei ir renginio svečiams parodė operą „Voro vestuvės“ (vadovės Viktorija Boriševskienė, Renata Joknienė,  Liudmila Daukševič). Vyko susipažinimas su būsimomis auklėtojomis: penktokų - Natalija Pumputyte, pirmokų - Elena Jakštiene.

Mokiniai, mokytojai, tėveliai bei svečiai dalyvavo ir kitame renginyje - Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjime, kurį organizavo abi Paluknio mokyklos. Pirmiausia visus susirinkusius pasveikino Paluknio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, socialinė pedagogė Liudmila Narkevič. Vėliau savotišką pažintinę pamoką vedė policijos darbuotojai Oksana Klimaševska, Jonas Banuškevičius ir Alvydas Barysas. Turėjome ir teorinę, ir praktinę galimybę susipažinti su policijos naudojamomis specialiosiomis priemonėmis: šaunamaisiais ginklais, antrankiais, gumine lazda, šalmu, skydu, neperšaunamomis liemenėmis, dujų balionėliu. Mokiniai džiaugėsi galėdami šias priemones apžiūrėti iš arčiau, jas paliesti, pasimatuoti. Pareigūnams užduota įvairių klausimų. Ypač domėtasi šalmo, skydo ir neperšaunamų liemenių patvarumu, prašyta pareigūnų papasakoti įsimintiniausius įvykius, susijusius su jų darbu, teirautasi, ar dažnai sulaukiama melagingų skambučių. Drąsiai ir daug klausimų pareigūnams uždavė trečiokas Edvinas Ruškevič ir ketvirtokė Lina Buchoveckaja. Policijos darbuotojai mokiniams dovanojo spalvotų kreidelių, balionų, žaislų. Paluknio vidurinės mokyklos dailės mokytoja Renata Choščijeva organizavo piešimo kreidelėmis ant šaligatvio plytelių konkursą.

Renginiui baigiantis vyko fotosesija: abiejų mokyklų bendruomenių atstovai bei svečiai nusifotografavo tiek bendrai nuotraukai, tiek pavieniui, o fotofoną pagyvino spalvoti balionai ir pliušiniai žaislai.

Džiugu, kad tądien Paluknyje vaikai ir klegėjo, ir nepaliaujamai šypsojosi, ir sulaukė daug suaugusiųjų dėmesio. Iš tikrųjų tai buvo dviguba šventė – atsisveikinimo su mokykla iki rugsėjo 1 – osios ir nerūpestingos vaikystės diena.

Neringa Krutikovienė,

Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos

pradinio ugdymo mokytoja

Nuotraukose:

0248 – muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ pasirodymas (nuotr. Stanislovo Samosionoko);

0256 - muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ pasirodymas (nuotr. Stanislovo Samosionoko);

0259 – darželinukai atlieka operą „Voro vestuvės“ (nuotr. Stanislovo Samosionoko);

0066 - fotosesijos po Tarptautinės vaikų dienos minėjimo akimirka (nuotr. Liudmilos Narkevič);

0070 – fotosesijos po Tarptautinės vaikų dienos minėjimo akimirka (nuotr. Liudmilos Narkevič);

0061 – mokiniai apsupo pareigūną Joną Banuškevičių (nuotr. Liudmilos Narkevič);