Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinė mokykla           Mokyklos steigėjas - Trakų rajono savivaldybė

Mokykla

MKC

Naudingos nuorodos

LT 21013

Bažnyčios g. 1,

Paluknys,

Trakų rajonas,

Lietuva

Tel.

8 528 61215,

faksas:

8 528 61215,

e-paštas: medeinatr@takas.lt

MOKYKLOS KARJEROS CENTRAS

VEIKLA

MOKYKLOS KARJEROS CENTRO VEIKLOS PLANAS

MKC  tikslas padėti mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą.

MKC uždaviniai.

Siekiama, kad mokiniai:

• Pažintų karjerai svarbias asmenybės charakteristikas;

• pažintų socialinę aplinką ir socialinių vaidmenų įvairovę;

• rastų ir efektyviai naudotų karjeros informaciją;

• remdamiesi savęs ir darbo pasaulio pažinimu, priimtų adekvačius karjeros sprendimus;

• remdamiesi asmenine ateities vizija, keltų karjeros tikslus, sudarytų karjeros planą;

• mokymosi ir laisvalaikio veiklose taikytų ir tobulintų karjerai svarbiausias bendrąsias

kompetencijas.

Eil.Nr.

Veiklos turinys

Laukiami rezultatai

1.

Per mokslo metus

Nuolatinis aktualios informacijos ugdymo karjerai klausimais kaupimas ir sklaida.

5-12 kl. mokiniai gaus ir efektyviai naudos ugdymosi karjerai informa-ciją.

2.

2012-11-22

Dalyvavimas Tarptautinės organizacijos „FOX Universitetai“ organizuotame projekte „Specialybių Mugė“.

10-12 kl. mok. susitiks su įvairių spec. atstovais, sužinos atsakymus į rūpimus karjeros ugdymui klausi-mus.

3.

Per mokslo metus

Savęs pažinimas ir teigiamas vertini-mas, leidžiantis į karjeros kelią. Užduotis: „Vardo galia“, „Autoportretų paroda“, „Aš ir mano svajonė“.

5-7 kl. mok., padedami auklėtojų, ir karjeros koordinatorių pažins savo asmenybės savybes, gabumus, interesus.

4.

Per mokslo metus

Informacijos apie vidurinį ugdymą sklaida prieš sudarant individualius 11 kl. mokymo planus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Dovydėnienė, 10 kl. auklėtoja

N. Mikulskienė supažindins mokinius su vidurinio ugdymo turiniu ir individualių ugdymo(si) planų sudarymo principais. Kiekvienas mokinys susidarys individualų ugdymo(si) planą.

5.

II pusmečio pabaiga

Individualių 11 kl. mokymo planų sudarymas.

6.

Individualios  konsultacijos mokiniams.

5-12 mok. sužinos atsakymus į rūpimus ugdymosi karjerai klausimus.

7.

Pagal klasių auklėtojų veiklos programas

Mokinių asmenybės savybių pažinimas karjeros kelio kontekste. Užduotis: „Archeologo dėžutė“, „Charakteristika“.

8-10 kl. mok., padedami auklėtojų ir karjeros koordinatorių, pažins karjerai svarbias asmenybės charakteristikas.

8.

2013 m. vasaris

Išvyka į Litexpo parodų rūmuose organizuojamą parodą „Studijos, karjera 2013“.

11-12 kl. mok. susitiks su įvairių specialybių atstovais, gaus informa-cijos apie studijas, karjerą.

9.

Pagal išankstinį susitarimą

Mokinių artimosios socialinės aplinkos pažinimas ir karjera. Vizitai į  Trakų rajone ir Paluknio seniūnijoje esančias įmones. Susipažinimas su tam tikrų profesijų ypatumais.

5-12 kl. mok. padedami auklėtojų, karjeros koordinatorių pažins socialinių ryšių įvairovę ir supras žmogaus socialinių vaidmenų kaitą gyvenime.

10.

Pagal išankstinį susitarimą

Mokinių gabumų įtaka jų karjerai. Užduotis: „Gabumų bankas“, „Svajonių darbas“.

8-12 kl. mok., padedami auklėtojų, karjeros koordinatorių, pažins gabumų įtaka karjerai.

11.

Per mokslo metus

Karjeros informacija ir jos paieška internetinėse svetainėse.

5-12 kl. mok. internetinėse svetainėse randa ir efektyviai naudoja karjeros informaciją.

12.

Pagal ilga-laikiuose planuose numatytą veiklą

Karjeros informavimas pamokų metu.

5-12 kl.  mok., padedami dalykų mokytojų, karjeros koordinatorių, susipažins su įvairiomis specialybėmis.

13.

Per mokslo metus

Susitikimas su darbo biržos atstovais. Renginio tema „Kas vyksta darbo pasaulyje? Darbo pasaulio pažinimo gebėjimų ugdymas“.

11-12 kl. mok., padedami auklėtojų, karjeros koordinatorių, įgis pažinimo, komunikavimo kompetencijas.

14.

Per mokslo metus

Karjeros dokumentai ir jų rengimas: gyvenimo aprašymas; Europass CV; Europass kalbų pasas; motyvacinis laiškas; lydintis laiškas.

10-12 kl. mok., padedami kalbų mokytojų, karjeros koordinatorių, susipažins ir išmoks rengti karjeros dokumentus.

15.

Per mokslo metus

Mokinių kompetencijų aplanko rengimas.

10-12 kl. mok., padedami  auklėtojų, karjeros koordinatorių, sužinos apie kompetencijų aplanko rengimą, pritaikymo galimybes.

Planą parengė:

karjeros koordinatorės Vaclava Klejevskaja, Liudmila Maksimec