Būsimi vairuotojai – Simuliatorių akademijoje

Kovo 28 dieną grupė gimnazijoje veikiančio automobilių entuziastų būrelio narių (8, I–IV G kl.) tęsė tradiciją ir kartu su būrelio vadovu Robertu Šalna apsilankė Vilniuje įsikūrusioje Simuliatorių akademijoje. Joje jaunuoliai turėjo galimybę interaktyviai ir įdomiai lavinti vairavimo įgūdžius, mokytis iš savo klaidų naudodami profesionalią sportinio vairavimo simuliatorių įrangą, leidžiančią patirti realius sportinio vairavimo pojūčius.

Iš akademijos vadovo kiekvienas gavo patarimų, kaip ekstremaliose situacijose suvaldyti automobilį išvengiant eismo įvykio. Tokius patarimus galėjo įvertinti ir patikrinti virtualiai identiškoje Kačerginės „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje bei šonaslydžiui pritaikytoje trasoje. Gimnazistai taip pat turėjo galimybę individualiai palyginti galinių ir priekinių ratų varomų automobilių valdymo ypatumus. Daugelis suprato, koks rimtas iššūkis yra suvaldyti galiniais ratais varomą automobilį ir kad tam reikia nemenkų įgūdžių ir patirties.

Mažiausia klaidų kelyje daręs ir geriausią greitį virtualioje trasoje pademonstravęs III G kl. mokinys Mantas Paliulis gavo galimybę pasėdėti ir užvesti tikrąjį lenktynėms paruoštą sportinį automobilį.

Patirtis vaikinams Simuliatorių akademijoje buvo itin įdomi ir naudinga ateityje vairuosiant tikruosius automobilius.

Geografijos mokytojas Robertas Šalna