„Dainių dialogai…“ neaplenkė ir „Medeinos“

D_0046Projektas „Dainių dialogai Vilnijos krašte“, įgyvendinamas viešosios įstaigos „Bardai LT“, nuo 2014 m. rudens vykdomas penkiuose Vilniaus apskrities rajonuose – Trakų, Širvintų, Švenčionių, Šalčininkų ir Vilniaus. Ne vienai Vilnijos mokyklai projekto renginiai tampa nepamirštamomis kultūrinio ugdymo pamokomis, padedančiomis formuoti asmens vertybines nuostatas, platesnį kultūrinį akiratį. Juk susitikimų-dialogų metu vyksta gyvas bendravimas, kalbama apie literatūrą, muziką, kūrybos ištakas, moralines vertybes.

Tokie susitikimai-dialogai, kaip pažymėjo projekto sumanytojas ir vadovas Juozas Žitkauskas, yra ir savotiškos kūrybiškumo dirbtuvės, ir šiuolaikinės poezijos bei lietuviškosios bardiškosios kultūros sklaida.

Gegužės 5-ąją gimnazijoje organizuotas antrasis projekto renginys. Pirmajame, vykusiame 2014-12-18, vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai susitiko su poete Birute Grašyte ir bardu Gyčiu Ambrazevičiumi. Ir šį kartą kultūrininkas J. Žitkauskas atlydėjo du jaunuosius kūrėjus. Tik jau kitus.

Gimnazija svečius sutiko skambia dainingųjų šeštokių Agatos Bartoševič, Evos Vitkovskos, Miglės Dovsevičiūtės, Anos Buinovskaitės, Simonos Maksimec atliekama lietuvių liaudies sutartine. Vėliau renginiui vadovavo pats J. Žitkauskas, pristatęs ir D_0059kalbinęs jaunuosius kūrėjus – poetą Vainių Baką ir bardą Simoną Makovskį – Maką, grupės „25 kadras” narį. Vyko gyvas bendravimas. Ir gimnazistams, ir mokytojams buvo įdomu, kada ir kokiomis aplinkybėmis atsiskleidė, išryškėjo svečių kūrybinės galios, kokių veiklų jie imasi, kad galėtų realizuoti savo pomėgius ir gebėjimus. Visi susidomėję klausėsi rimuotos V. Bako poezijos, S. Makovskio – Mako D_0053dainų. Gyvas kūrėjų žodis pakurstė ne vieno klausytojo jausmus, skatino pamąstyti apie kūrybos reikšmę žmogaus gyvenime, jautriau suvokti tai, kas pasakyta. Keletas dėmesingiausių klausytojų, atsakiusių į projekto vadovo J. Žitkausko klausimus, apdovanoti kompaktinėmis Lietuvos atlikėjų plokštelėmis.

Tiek ankstesnis, tiek šis renginys yra gražus kūrėjų ir gimnazijos bendravimo pavyzdys. Kas žino, gal „Dialogai“ ir pažadino kažkurio medeiniškio kūrybines galias. Arba bent jau padėjo suvokti, kad gyvenime svarbu rasti savo kelią.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui