Ekskursija po Kauno ir Kėdainių apylinkes

rob7Spalio 6 dieną mūsų gimnazijos 5-12 kl. mokinių grupė kartu su mokytojais V. Dovydėniene, D. Kuchanausku, L. Maksimec ir R. Šalna išvyko į ekskursiją po Kauno ir Kėdainių apylinkes.

Ekskursiją pradėjome nuo Kėdainiuose esančios vienos didžiausių Lietuvoje gamyklų – „UAB Lifosos”. Gidės Indrės vedami vaikščiojome po įmonės teritoriją, sužinojome apie trąšų ir cheminių preparatų gamybos infrastruktūrą, cechus, stebėjome, kaip dirba įmonės darbuotojai, galinga technika. Gidė papasakojo apie įmonės veiklos rezultatus, kaip gaminamos trąšos, taip pat sužinojome apie gamyklos tarptautinių prekybos ryšių geografiją.Didžiausią įspūdį mokiniams paliko įmonės teritorijoje stūksantis fosfogipso kalnas. Tai fosfatų trąšų gamybos atliekos, kurių per daugybę metų sukaupta milijonai tonų. Norėdami šį objektą pamatyti, autobusu pakilome į net 70 m. aukščio kalną. Nuo jo atsivėrė ne tik neaprėpiami baltos medžiagos vaizdai, bet ir puiki Kėdainių apylinkių panorama.

rob5Savo išvyką tęsėme Kėdainių mieste. Gidė Regina įdomiai pasakodama apie Kėdainius ir čia gyvenusius žymius žmones vedžiojo jaukiomis Kėdainių senamiesčio gatvelėmis. Čia susipažinome su turtinga Radvilų dinastijos istorija. Garsioje evangelikų reformatų bažnyčioje apžiūrėjome didingos giminės mauzoliejų.

Netoli Kėdainių miesto aplankėme ir rob6Lietuvos geografinį centrą. Šioje kartografinėje vietoje atvežti du dideli rieduliai, simbolizuojantys Aukštaitijos ir Žemaitijos etnografinių regionų sandūrą, o jų viduryje – paminklinė lenta, ant kurios sužymėtos pasaulio kryptys ir tikslios Lietuvos geografinio centro koordinatės.

Šiemet Lietuva mini Lietuvos prezidento Kazio Griniaus metus, todėl istorijos mokytojo D. Kuchanausko iniciatyva užsukome į Kauno laikinąją istorinę prezidentūrą. Muziejaus darbuotojai pravedė šaunią edukacinę ekskursiją. Jos metu vaikščiojome tarpukario dvasia dvelkiančiomis prezidentūros menėmis, gilinome žinias ir klausėmės pasakojimų apie Lietuvos tarpukario prezidentus, žaidėme įvairius interaktyvius žaidimus.

rob8Paskutinis lankytinas objektas – Arlaviškių pažintinis takas, dar kitaip vadinamas Kadagių slėniu. 2015 m. šis pažintinis takas buvo pripažintas gražiausiu Lietuvos pažintiniu taku, todėl nutarėme patys tuo įsitikinti. Mes pastebėjome, jog sudėtinga dar kur nors Lietuvoje būtų rasti tokio dydžio ir taip tankiai augančius kadagius, o dar su tokia nuostabia panorama, atsiveriančia į Kauno marias!

Ekskursijos metu mokiniai ne tik įdomiai, tačiau ir naudingai leido laiką. Vyko aktyvi geografijos, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, ekonomikos, chemijos integracija.

Robertas Šalna, geografijos mokytojas