Geografijos ir istorijos pamokos keliaujant Baltijos kruizu

Gegužės 28 d. prasidėjo tris dienas trukusi mūsų gimnazijos 6–8, I–IV G kl. mokinių kelionė Baltijos kruizu.

Vadovaujami kelionę organizavusio geografijos mokytojo Roberto Šalnos bei trijų lydinčių mokytojų – Dainiaus  Kuchanausko, Jovitos Dovsevičiūtės ir Redos Vasiljevienės – mokiniai grožėjosi nuostabiais Talino senamiesčio, Baltijos jūros bei Švedijos sostinės Stokholmo vaizdais.

Plaukimas dideliu kruiziniu keltu, ko gero, buvo įsimintiniausias. Dešimties aukštų laivo labirintai, šou programa, įvairių kalbų vartojimo ypatumai bendraujant su bendraamžiais estais, latviais ir, žinoma, nepamirštami rytiniai vaizdai plaukiant per 14 tūkstančių smulkių salų archipelagą. Kelionės metu buvo aplankyti ir du muziejai: seniausio ir didžiausio pasaulyje išsaugoto medinio laivo „Vasa“ muziejus Stokholme ir hidrolėktuvų uosto bei povandeninių laivų muziejus Taline.

Kelionės metu mokiniai praplėtė savo istorines ir geografines žinias apie Baltijos šalis, jūrą, tobulino bendrąsias, socialines ir komunikavimo kompetencijas.

Geografijos mokytojas Robertas Šalna