Gimnazija minėjo Motinos dieną

Šių metų gegužės 5 d. gimnazijos bendruomenė minėjo Motinos dieną. Pažiūrėti šventinės programos ir pasiklausyti sveikinimų į aktų salę susirinko nemenkas būrys mamyčių, mokytojų bei mokinių.

Šventinį renginį vedė Simona Maksimec (7 kl.) ir Auksė Aliukonytė (8 kl.). Pasirodymą pradėjo gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė, vadovaujama mokytojos Alos Židanavičienės. Būsimieji pirmokėliai parodė eiliuotą vaidinimą „Mano mamytė pati geriausia“ ir atliko dainas „Kelionė per didelį pavasarį“ bei „Daina apie mamas“ (vadovė Jovita Dovsevičiūtė). Savo mamytes priešmokyklinukai pradžiugino rankų darbo gėlėmis bei šypsenomis.

Programą tęsė pradinių klasių muzikinio teatro studija „Lašeliukai“ (vadovės Laima Samosionokienė ir Lina Ganevičienė). Vaikai atliko muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Sekmadienio rytas“. Pasirodyme nuskambėjo dainos „Mamai“, „Vieversio daina“ bei „Laiškas mamai“.

Mergaičių šokio kolektyvas atliko choreografines kompozicijas „Linksmos kaubojės“ bei „Selevy“, 4 klasės mokinukai sušoko „Vėjo šokį“, 3 klasės mokiniai – „Lėlių šokį“. Choreografines kompozicijas sukūrė mokytoja Ivona Grigienė.

Gimnazijos administracijos vardu Motinos dienos proga mamas pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė. Ji akcentavo, kad Motina nuo seno Lietuvoje laikoma pačiu svarbiausiu žmogumi vaiko gyvenime: be jos meilės ir šilumos vaikas neužaugs pilnaverčiu žmogumi, kaip kad grūdas neužaugtų be žemės, saulės šviesos ir vandens.

Šventiniam koncertui pasibaigus, informacinių technologijų kabinete įvyko bendras tėvams ir mokytojams skirtas seminaras „Auklėjimas be dramų“. Renginį organizavo gimnazijos administracija, o vedė lektorė vaikų ir šeimos psichoterapeutė Jolanta Karvelienė.

Lektorė akcentavo laikmečio įtaką vaikų elgesiui bei savijautai, davė patarimų, kaip be kritikos ir užgauliojimų kurti pasitikėjimu ir pagarba grįstus tarpusavio santykius. Minėjo, kad vaikai, užaugę aplinkoje, kurioje nebijoma atskleisti savo emocijų, jaučiasi saugesni, laimingesni, lengviau bendrauja su aplinkiniais mokykloje ir kieme, yra draugiškesni kitų žmonių atžvilgiu.

Seminarui pasibaigus, Jolanta Karvelienė maloniai atsakinėjo į mokytojams ir tėvams rūpimus klausimus, dalino patarimus.

Dailės mokytoja Goda Gujienė