Gimnazijoje svečiavosi rašytojas L. Jakimavičius

Spalio 18 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi rašytojas Liudvikas Jakimavičius. 3-5 klasių mokinių susitikimas su rašytoju – asociacijos „Slinktys“ (vadovas Juozas Žitkauskas) edukacinio projekto „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje“, skirto šiuolaikinės literatūros kūrėjų ir jų kūrybos propagavimui, dalis.

Pirmiausia rašytojas pagal savo unikalią programą vedė integruotą literatūros pamoką 3-4 kl. mokiniams „Literatūra ir teatras: teksto kūrimas ir inscenizacija“, jos metu įvairiapusiškai atskleidė, kaip kuriamas dramos kūrinys, statomas spektaklis.

L. Jakimavičius, susipažinęs su mokiniais ir remdamasis jų asmenine patirtimi įkvėpė juos suvaidinti visiems žinomą pasaką ,,Ropė“. Veikėjų – senelės, močiutės, anūkėlės, šuniuko, katytės ir pelytės – paveikslus mokiniai iš pradžių kūrė su rašytoju. Kartu išsakė savo pastebėjimus, pasidalino mintimis apie savo artimuosius ar augintinius: vieniems senelis linksmas, kitiems – mokantis groti pianinu, vieniems močiutė seka pasakas, o kitiems – kuria žaidimus ir neleidžia seneliui landžioti naktimis po šaldytuvą. Visų augintiniai kalbina vaikučius, kai jiems liūdna ar neleidžia vėluoti į mokyklą.

Gerbiamas rašytojas pastebėjo kiekvieno mokinio charakterį ir vaidybinę patirtį, paskatino kai kuriuos vaikus atsiverti pasakų pasauliui ir drąsiai imtis vaidmens. Sukurta pasaka ,,Ropė“ kiek vėliau buvo inscenizuota kartu su vyresniais draugais – penktokais.

Svarbiausia, kad patys mokiniai nejučiomis išskyrė pagrindinę pasakos mintį – reikia sutelkti visų pastangas norint atlikti didžiulį darbą. Už šį kūrybiškai įgyvendintą darbą mokiniai, mokytoja Aušra Kuchanauskienė ir gimnazijos direktorius Vytautas Gustas  nuoširdžiai dėkojo ir rašytojui Liudvikui Jakimavičiui, ir rašytoją į gimnaziją atlydėjusiam projekto vadovui Juozui Žitkauskui.

Aušra Kuchanauskienė, pradinio ugdymo mokytoja