Gimnazijos atstovės – floristinių darbų konkurse-parodoje

Gruodžio 1 dieną mūsų gimnazijos mokinės Viltė Lapėnaitė (5 kl.) ir Kamilė Kraulaidytė (I G kl.) dalyvavo VU Botanikos sode Kairėnuose vykusiame floristinių darbų konkurse-parodoje „Žiemos švenčių belaukiant“. Renginio, kurį organizavo Vilniaus universiteto Botanikos sodas ir Lietuvos Floristų asociacija, tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti moksleivių kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą bei galimybes, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai, atskleidžiant gamtos dovanų grožį.

Viltė varžėsi V-VIII klasių amžiaus grupėje. Namuose ji sukūrė eglutės žaisliuką „Kankorėžiukas“, o vietoje komponavo kalėdinį vainiką. Kamilė konkuravo IX-XII klasių amžiaus grupėje. Jos namų darbas – floristinė eglutė „Žiemos gėlės“, o darbo vietoje mokinė kūrė adventinį vainiką. Komisija kiekvieną dalyvių darbą pagal reikalavimus įvertino atskirai, vėliau abiejų darbų balus susumavo ir paskelbė I-III vietų laimėtojus pagal amžiaus grupes. Paaiškėjo, kad Kamilė Kraulaidytė savo amžiaus grupėje pelnė I vietą. Už adventinį vainiką jai taip pat skirta I vieta. Viltei Lapėnaitei įteikta padėka už dalyvavimą konkurse.

Visi konkurso darbai buvo eksponuojami parodoje, veikusioje VU Botanikos sodo muziejuje gruodžio 1–3 dienomis.

Mergaičių pasiekimais ypač džiaugėsi mokytojos Vida Lapėnienė ir Natalija Mikulskienė, padėjusios ruoštis konkursui. Juk Kalėdų laukimas – bene nuostabiausias metas, o pats dalyvavimas kūrybos procese tokiu metu jau savaime skleidžia prieššventinę nuotaiką. Ją dar labiau sustiprino konkurso rėmėjų dovanų rinkiniai, įteikti ir dalyvėms, ir jas rengusioms mokytojoms.

Natalija Mikulskienė, I G klasės vadovė