II olimpiados „Teisė kiekvienam“ etape

Balandžio 27 dieną mūsų gimnazijos mokinės Danielia Buinovskaitė (I G kl.) ir Giedrė Aliukonytė (III G kl.) dalyvavo nacionalinės teisinių žinių olimpiados „Teisė kiekvienam“ II etape. Į jį organizatoriai pakvietė daugiau nei 300 Lietuvos mokinių, geriausiai individualiai pasirodžiusių 2018-04-13 internetu vykusiame I olimpiados etape.

Renginio pradžioje dalyviams buvo pristatyti olimpiados rėmėjai, išklausyta jų nuomonė įvairiais su teise susijusiais klausimais. Antroji renginio dalis – pati olimpiada, kuri vyko dviem pogrupiais: 9-10 klasių ir 11-12 klasių mokiniams. Jiems reikėjo atlikti testus, kuriuos sudarė 30 klausimų, iš jų 12 atvirų ir 18 uždarų. Atsakinėjant į klausimus mokinims teko daug mąstyti, prisiminti įvairias gyvenimiškas situacijas, žinoma, teisines žinias, jas pritaikyti olimpiadoje.

Medeinietės džiaugiasi, kad besiruošdamos ir dalyvaudamos olimpiadoje įgijo daugiau teisės srities žinių ir patirties. Į Mykolo Romerio universitetą mokines lydėjo jas olimpiadai ruošęs istorikas Dainius Kuchanauskas.

Nacionalinė teisinių žinių olimpiada vyksta nuo 2016 metų. Šį respublikinį Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokinių teisinių žinių konkursą globoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, o organizuoja Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetas ir Lietuvos Advokatūra. Mūsų gimnazija olimpiadoje dalyvauja antrą kartą – nuo 2017 metų.

III G kl. mokinė Giedrė Aliukonytė