Išvyka į Gamtos tyrimų centrą

Gegužės 18 dieną gimnazijos 8, I-II G mokiniai su mokytojomis Raimonda Šiuryte ir Natalija Mikulskiene vyko  į Gamtos tyrimų centrą, kurio veiklos sritis – biomedicininių ir fizinių mokslų sričių moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra.

Ekskursija prasidėjo Verkiuose esančioje Hidrobiontų ekologijos ir fiziologijos laboratorijoje. Ten sužinota, kad su įvairių rūšių žuvimis, auginamomis laboratorijoje, atliekami tyrimai, kuriais siekiama nustatyti, kokią įtaką žuvims daro toksinės medžiagos ir sunkieji metalai, kokius fiziologinius pokyčius jie sukelia, kokie yra to proceso dėsningumai bei mechanizmai.

Botanikos institute apsilankyta Vandens ekotoksikoligijos laboratorijoje ir stebėti ten atliekami tyrimai. Mineralų muziejuje sužinota daug naudingos informacijos apie meteoritus bei įvairius mineralus – agatus, karbonatus, silikatus, brangakmenius, fosilijas.

Ši išvyka padėjo mokiniams suvokti mokslinių tyrimų reikšmę žmogui ir jo aplinkai, iš arčiau susipažinti su mokslininko tyrėjo profesine veikla.

Natalija Mikulskienė, I G klasės vadovė,

Raimonda Šiurytė, chemijos mokytoja