KITOKIA EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 26 dieną mūsų mokykloje vyko tradicinis, mėgiamas bei laukiamas Europos kalbų dienai skirtas renginys. Renginį organizavo kalbų metodinės grupės narės, klasių auklėtojai ir mokiniai.

5-12 klasių mokiniai pristatė šias šalis: Lenkiją, Latviją, Estiją, Graikiją, Italiją, Ispaniją, Prancūziją. Šalys buvo pristatytos jas reprezentuojančiomis dainomis, pasakojimais, dažniausiai vartojamais posakiais, įvairia vaizdine medžiaga.  Renginio pradžioje nuskambėjo 12 klasės merginų atliekama daina „Europos vidury“. Dainos žodžiai suvirpino ne vieno aktų salėje buvusio širdį. Kaimyninę Lenkijos valstybę pirmieji pristatė penktokai. Mokiniai kalbėjo apie lenkų  papročius, atliko dainą lenkų kalba. 6 klasės mokiniai pasakojo apie Latviją, jos kalbą ir kultūrą. Prancūzų kalbos žinias demonstravo septintokai. Beje, jie atliko ir labai gražią lopšinę. Aštuntokės tarpusavyje kalbėjosi graikų kalba. Iš jų lūpų daug įdomaus išgirdome apie šią egzotišką šalį. Devintokai padainavo gerai žinomą itališką dainą „Felicita“, mokė auditoriją skaičiuoti itališkai, pristatė įdomius faktus apie italų kalbą ir kultūrą. Dešimtokai atliko ispanišką dainą iš žinomo meksikiečių serialo „Laukinukė“. Auditorija pritarė dešimtokų dainai. Vienuoliktokai supažindino su estų kalba ir kultūra.

Apibendrinamąja renginio grandimi tapo 2013 – 2014 mokslo metų Europos kalbų renginio filmuotos medžiagos demonstravimas. Tokie renginiai skatina mokinius domėtis ne tik kalbomis, kurių mokomasi mokykloje, bet ir kitoms Europos šalių kalbomis.

Rūta Gustienė, anglų kalbos vyr. mokytoja

Kalbu_diena2Kalbu_dien3Kalbu_dien4Kalbu_dien5