Kūrėme Tolerancijos knygą

Lapkričio mėnesį mūsų mokykla įsijungė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio Tolerancijos padekaokupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pilietinę iniciatyvą „Tolerancijos knyga“. Kartu su kitomis įstaigomis siekėme paminėti lapkričio 16-ąją – Tarptautinę tolerancijos dieną.

Iniciatyvos koordinatoriumi mokykloje tapo istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas. Knygą kūrė ir priešmokyklinukai, ir 1-12 klasių mokiniai. Lapus, išmargintus piešiniais ir tekstais, susiuvo ir „Tolerancijos knygą“ įrišo technologijų mokytoja Vida Lapėnienė, knygos viršelį apipavidalino dailės mokytoja Goda Gujienė.

Kasmet skelbiamas vis kitoks Tolerancijos dienos simbolis. 2013-aisiais buvo Tolerancijos gėlė, 2012-aisiais – Tolerancijos skėtis, 2011-aisiais – Tolerancijos laivas.

Pilietinių iniciatyvų, skirtų Tarptautinei tolerancijos dienai, pradžia – 2003 metais. Šiemet „Tolerancijos knygą“ kūrė 857 bendrojo ugdymo mokyklos ir švietimo įstaigos, tarp jų – 6 Trakų rajono mokyklos.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Toler_knyga