Mados ir tekstilės verslo parodoje

Spalio 20-ąją grupė 7-8, I-IV G klasių mergaičių su mokytojomis Vida Lapėniene ir Natalija Mikulskiene lankėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje didžiausioje Baltijos šalyse mados ir tekstilės verslo parodoje Baltic Fashion & Textile Vilnius. Parodos organizatorius – UAB „Lengvosios pramonės centras“.  Jau 26-ąjį kartą vykusi paroda užėmė visas tris „Litexpo“ sales, kuriose produkciją ir paslaugas pristatė daugiau kaip 420 dalyvių iš 22 pasaulio šalių.

Organizuodamos išvyką pedagogės siekė, kad mokinės susipažintų su tekstilės panaudojimo galimybėmis, pramonės gaminiais, siuvėjo-dizainerio profesija, tautinio kostiumo tradicijomis.

Parodoje buvo apžvelgta daugelis ekspozicijų, išsidėsčiusių sektoriuose „Mada ir stilius“, „Tekstilė, žaliavos ir interjeras“, „Oda, avalynė ir amatai“, „Įrengimai, technologijos ir logistika“. Dėmesį patraukė ekspozicijos „Tautinio drabužio tradicija ir dabartis“ (rengėjas – Etninės kultūros globos taryba), „Operos Manon Lesko kostiumų instaliacija“ (rengėjas – Vilnius City Opera). Įdomu buvo pasižvalgyti Azijos šalių tekstilės ir aprangos gamintojų paviljone. Jame savo patrauklius ir inovatyvius produktus demonstravo apie 50 firmų iš Kinijos, 15 firmų iš Pakistano ir 15 firmų iš Indijos.

Merginos domėjosi aprangos ir siuvimo mokymo programomis ir kolekcijomis, kurias pristatė kolegijos (Kauno, Vilniaus, Vilniaus dizaino, Socialinių mokslų, Utenos), KTU mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas, Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedra, Kauno buitinių  paslaugų ir verslo bei kitos mokyklos. Juk visai realu, kad ateityje viena kita gimnazistė rinksis aprangos mados inžinerijos, aprangos dizaino, mados technologijų ir verslo ar panašias studijas ir savo kūrybinius darbus demonstruos panašioje parodoje.

Natalija Mikulskienė, I G klasės vadovė