„Micro:bit“ kompiuteriukai – jau ir mūsų gimnazijos penktokams

Rugsėjo 13-ąją iniciatyva „Po kompiuteriuką visiems Lietuvos vaikams“ pasiekė ir mūsų gimnaziją. Mini kompiuteriukus penktokams pristatė Marija Puč, Trakų rajono mero pavaduotoja, ir Aliona Urban, Trakų rajono mero patarėja. Pasak viešnių, Trakų  rajono savivaldybė aktyviai dalyvavo įgyvendinant iniciatyvą, tad tikimasi, kad įrenginiai bus prasmingai pagal paskirtį naudojami. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vitalija Dovydėnienė džiaugėsi, kad penktokų klasės vadovas Stanislovas Samosionokas – informacinių technologijų mokytojas, auklėtiniams šiais mokslo metais tapsiantis puikiu programavimo pradmenų konsultantu.

Žiniasklaidos duomenimis, projekto „Po kompiuteriuką visiems Lietuvos vaikams“ idėją praėjusiais metais iškėlė vienas studentas, o projekto iniciatoriumi tapęs Povilas Poderskis įsitikinęs, kad projektas yra tvirtas žingsnis į priekį. Juk mini kompiuteriukas – daugiau nei tik programavimo įrenginys. Jis integruotinas į daugelį disciplinų, bet svarbiausia, kad juo galima lavinti tokius įgūdžius, kaip kūrybiškumas ir logika, kurie ateityje taps dar svarbesni.

Artimiausiu metu po įrenginį – mini kompiuteriuką – gaus kiekvienas šalies penktokas – iš viso apie 26 tūkstančius vaikų.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui