Minėjome Tolerancijos dieną

Tarptautinė tolerancijos diena nuo 1995 m. UNESCO sprendimu minima DSC_1579lapkričio 16-ąją. Šią dieną siekiama, kad visuomenė būtų dėmesinga, ugdytųsi pakantumą, gebėjimą suprasti žmones, kurie yra skirtingų nuomonių, tautybių, amžiaus, lyties, turi fizinę ar psichinę negalią.

Mūsų gimnazija Tolerancijos dieną minėjo lapkričio 13 d., penktadienį. Renginį sudarė dvi dalys.

Pirmoji dalis prasidėjo įpusėjus penktajai pamokai. 1-8, I-IV G kl. mokiniai, mokytojai DSC_1528susirinko II aukšto fojė. Susirinkusius Tolerancijos dienos proga pasveikino direktorius Vytautas Gustas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė. Socialinė pedagogė Leonora Daugudienė skaitė pranešimą „Tolerancija ir mes“. Renginį paįvairino LKJBS „Žingsnis“ gniūžtiečių programa: 8, I-IV G kl. mokiniai inscenizavo keletą  patyčių situacijų, IV G kl. mokinė Gabija Mikulskaitė kalbėjo apie toleranciją, jos svarbą žmonių bendravimui.

Gniūžtiečiai priminė, kad artėja ir lapkričio 19-oji – Tarptautinė nerūkymo diena. Gabija pateikė įdomios su rūkaliais susijusios informacijos, pademonstravo  vaizdo medžiagą apie JAV vykdytą socialinį eksperimentą, kuriuo siekta išsiaiškinti suaugusiųjų reakciją į rūkančius vaikus. Eksperimento video vaizdas visus labai sukrėtė. Tapo aišku, kodėl negalima toleruoti ne tik rūkančių vaikų, bet ir suaugusiųjų, kurie rūko būdami šalia vaikų ar viešose vietose.

Antroji renginio dalis – akcija „Kuriame Tolerancijos mozaiką“, kadangi DSC_1545šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA. Akcijoje dalyvavę visi gimnazijos ugdytiniai – ir priešmokyklinė grupė, ir visų klasių mokiniai – naudodami gamtines medžiagas (medžių lapus, kaštonus, kankorėžius, akmenėlius, obuolius) kieme sukūrė didelę spalvingą širdį.

DSC_1553

DSC_1571

DSC_1560Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Olweus programos koordinatorė