Mokiniai mokėsi bendrauti, sutarti, valdyti stresą

Gimnazijos vaiko gerovės komisijos (VGK) iniciatyva kovo 15 d. vyko Trakų r. Pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) psichologės Astos Jakonienės ir Vilniaus universiteto psichologijos magistro studento Tomo Tverijono užsiėmimai 5–8, I G klasių mokiniams. Jaunesniems – „Mokausi bendrauti ir sutarti“, vyresniems – „Moku ir galiu valdyti stresą“.

Užsiėmimų metu su mokiniais kalbėta apie svarbiausius bendravimo komponentus, mokiniai atliko praktines užduotis, žaidė vaidmeninius žaidimus, kurių metu pabuvo kalbėtojo bei klausytojo vaidmenyse. Mokiniai dalinosi patirtimi, koks jausmas apima, kai tavęs klauso ir kai ne. Turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, diskutuoti ir bendrauti.

Valandėlėje, skirtoje streso valdymo mokymuisi, aiškintasi, kas yra stresas, kokios jo priežastys, požymiai ir nusiraminimo būdai. Visi kartu išbandė valdomo kvėpavimo, diafragminio kvėpavimo bei dėmesio nukreipimo metodus, kurie leidžia greitai nusiraminti.

Užsiėmimų organizavimu rūpinosi logopedė-spec. pedagogė Reda Vasiljevienė.