Paluknio „Medeinos“ gimnazistė Giedrė Aliukonytė – tarp respublikos geriausiųjų

2017-05-18 Paluknio „Medeinos“ gimnazijos II G klasės mokinė Giedrė Aliukonytė su mokytoju D. Kuchanausku vyko į LR Teisingumo ministeriją. Ministerijos konferencijų salėje susirinko Nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai. Giedrė, surinkusi  24 taškus, buvo trečia 9-10 klasių kategorijoje. Nuo nugalėtojo ją skyrė vos pora taškų.

Teisės žinių olimpiadoje dalyvavo virš 800 mokinių iš daugiau nei 70 Lietuvos mokyklų. Nugalėtojus, jų mokytojus sveikino olimpiados globėjai ir organizatoriai: Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė.  Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. Olimpiados partneriai – advokatų kontra Eversheds Saladžius, Švietimo ministerija, Lietuvos Aukščiausias teismas, Nacionalinė teismų administracija, Antstolių rūmai, Notarų rūmai, Lietuvos teisininkų draugija, Profesoriaus Stasio Vėlyvio fondas, PwC Legal Bukauskas ir partneriai.

Teisės žinių svarba Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje suvokta jau seniai. Teisės pagrindus, kaip pasirenkamąjį dalyką dėsto istorijos mokytojas D. Kuchanauskas. Medeiniečiai nuolat dalyvauja teisinių žinių konkurse „Temidė“. Giedrė „Temidės“ konkurse dalyvavo jau antrą kartą. Šiais metais su dar keturiomis bendraklasėmis – Gabriele Leliūte, Laura Boriševskyte, Karolina Palionyte ir Dovile Matuizo susibūrė į komandą „Laisvės liepsna“. Giedrė buvo išrinkta komandos kapitone ir konkurse parodė puikias žinias. „Medeinos“ komanda užėmė garbingą II vietą. Mokytojas D. Kuchanauskas sužinojęs apie Nacionalinę teisės žinių olimpiadą paragino mokinius dalyvauti. Pirmajame etape gimnazijoje dalyvavo 11 gimnazistų, o  G. Aliukonytė, G. Lėliūtė, J. Kirilova, A. Januškevič pateko į antrą etapą, kuris vyko M. Romerio universitete. Šiame etape Giedrė vėl sėkmingai pasirodė ir užėmė III vietą.

Šis laimėjimas – Giedrės darbštumo, atsakingumo ir gilaus proto rezultatas. Mergina ir toliau ketina gilinti teisines žinias, galbūt netgi siekti profesionalios teisininkės karjeros.  Nuoširdžiai linkime jai sėkmės.

Mokytojas D. Kuchanauskas