Paluknyje paminėta Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena, nes šią dieną yra pasaulinis pavasario lygiadienis. Šio mėnesio 20–21 dienomis dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės planetos kampeliuose.

Mūsų – Paluknio „Medeinos“ – gimnazija Pasaulinę Žemės dieną daugelį metų mini ne žodžiais ar dainomis, o darbais Žemei. Tradicinę šventę kasmet organizuoja jaunieji miško bičiuliai, vadovaujami biologijos mokytojos Danutos Pansevič.

Ir šiemet kovo 21 dieną gimnazijos jaunieji miško bičiuliai, grupė kitų mokinių iškėlė Žemės vėliavas, kurios plevėsuos prie Paluknio seniūnijos ir mūsų gimnazijos visą mėnesį, primindamos apie besitęsiančią Žemės dieną, kuomet galima dovanoti mūsų Žemei pačius gražiausius  darbus.

Šventė prasidėjo Paluknio seniūnijos kiemelyje. Jaunuosius miško bičiulius, kitus renginio dalyvius pasveikino Paluknio seniūnė Jolanta Gardžiulienė, „Medeinos“ gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, Trakų r. savivaldybės Tarybos narys, ūkininkas Vladyslav  Kravčun.

Vėliau mokiniai su mokytoja Danuta Pansevič keliavo į mišką, kur kabino inkilus grįžtantiems paukščiams. Inkilus dovanojo senas medeiniečių bičiulis ūkininkas Vladyslav Kravčun. Jis pamokė, kaip teisingai iškelti inkilą, paaiškino, kad inkilai turi būti gaminami iš natūralių medžiagų – neobliuotų, nedažytų lentų, nes į tokį paviršių paukščių jaunikliai gali lengviau įsikabinti. Inkilai paukščiams patrauklesni, jei landa atsukama į rytų ar pietų pusę. Mokiniai, kabindami inkilus, įgijo ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.

Šia gražia tradicine iniciatyva medeiniečiai kviečia kiekvieną žmogų susimąstyti ir savo veiksmais prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo, paukščių populiacijos didėjimo. Mažus, bet prasmingus darbus gali kiekvienas atlikti savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Juk rūpintis Žemės išsaugojimu privalu visiems kiekvieną dieną.

Biologijos mokytoja Danuta Pansevič