Lietuvos šimtmečio šventė ,,Medeinoje“

Vasario 16-oji-pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Prieš šimtą metų, 1918 m. vasario 16-osios rytą, Vilniuje daktaro Jono Basanavičiaus namuose 20 inteligentų pasirašė nepriklausomybės aktą. Visi šalies gyventojai, apsisprendę būti laisvi, tapo savo šalies kūrėjais. Šventėme modernios valstybės gimimą. Kiekvienas iš mūsų esame XXI amžiaus Lietuvos kūrėjai. Nuo mūsų priklauso ne tik dabartis, bet ir ateitis.

2018 m. vasario 15 d.  mūsų gimnazijos bendruomenė aktyviai šventė Lietuvos valstybės Atkūrimo šimtmetį. Šią dieną mokytojai pamokas vedė pasipuošę trispalve lietuviška atributika,  sukurta technologijų mokytojos Vidos Lapėnienės, o gimnazijos fojė buvo pakabintas plakatas, skirtas fotografavimuisi, kuriame pavaizduotas Lietuvos šimtmečio  logotipas. Technologijų mokytojas Dainius Kuchanauskas pagamino medelį, ant kurio mokiniai  sukabino, jų nuomone, gražiausius lietuviškus žodžius.

Vakare gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir svečiai susirinko į šventinį renginį, kurį pradėjome Lietuvos himnu.  Gražią iškilmingo minėjimo meninę programą parengė muzikos mokytoja Jovita Dovsevičiūtė ir istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas, jiems talkino 5-8 ir III G klasių mokinės. Žodžius keitė dainos, o žiūrovai išgirdo Lietuvos valstybės Nepriklausomybės Akto pasirašymo istoriją. Iškilmingam minėjimui pasibaigus buvo paskelbti gražiausio lietuviško žodžio rinkimų rezultatai.

Daugiausia aplodismentų sulaukė nuotaikingas  mokytojų pasirodymas. Jie padainavo  Lietuvos istorijos repą. Vėliau vyko šeimų  protmūšis „Šimtas klausimų apie Lietuvą“ bei tinklinio varžybos ir šeimų estafetės,  kuriose dalyvavo net 17 šeimų. Šventiniam renginiui pasibaigus visi dalyviai  susirinko pabendrauti prie kavos puodelio.

Dėkojame visiems renginyje dalyvavusiems tėveliams ir mokiniams. Ypač aktyviai prie šventės organizavimo prisidėjusioms mamoms Ivetai Kazakevičienei, Julijai Virganavičienei ir Vaidai Šedžiuvienei. Šiltus padėkos žodžius už finansinę paramą skiriame UAB „Medarvitas“ vadovui Dariui Perstiniavičiui ir pagrindiniam renginio organizatoriui-gimnazijos direktoriui Vytautui Gustui bei Gimnazijos tarybos nariams.

Džiaugiamės gražia švente ir linkime visiems Lietuvos gyventojams drauge kurti laisvę gražiais ir prasmingais darbais!

Lietuvių kalbos mokytoja Liudmila Maksimec

Dar žiūrėkite https://www.lrp.lt/vasario16/lt/registracija/trakur/view