Parodoje „Vaikų pasaulis. XVIII–XX amžius“

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga birželio 1 dieną mūsų gimnazijos 6-7 kl. mokinės, lydimos technologijų mokytojos Vidos Lapėnienės ir dailės mokytojos Godos Gujienės, lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur vyksta Aleksandro Vasiljevo kolekcijos paroda „Vaikų pasaulis. XVIII – XX amžius.“

 Parodoje suteikiama galimybė stebėti vaikiško kostiumo raidą – visas vaikų mados tendencijas ir kryptis nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. vidurio, atskleidžiama, kaip vaikiški drabužiai parodo ilgainiui kitusį visuomenės požiūrį į vaiką ir vaikystę, kaip vaikai rengti įvairiose gyvenimo situacijose: namuose, lauke, mokykloje, šeimos atostogų metu, laisvalaikiu ir atliekant daugelį kitų veiklų. Greta eksponuojami ir tėvų, guvernančių, mokytojų kostiumai. Unikalią vaikiškų drabužių kolekciją papildo žaislai, namų apyvokos daiktai.

Po ekspozicijos, kurią nuotaikingai pasakodamas pristatė gidas, peržiūros mokinės dalyvavo edukacinėje programoje „Vienas, du, trys – ir jau žmogelis“. Jos metu gamino lėles. Šiais elektroninių technologijų ir gatavų žaislų laikais nebeprisimenama, kad seniau, net akmens amžiuje, vaikai kurdavo savadarbius žaislus: rištines lėles, iš medžio drožtus laivelius, siūtus bei lipdytus personažus.

Dailininkė Karolina Kuncikaitė merginas mokė, kaip minimaliomis priemonėmis – iš pagaliukų ir siūlų pasigaminti lėlę. Užsiėmimas lavino vaizduotę ir inspiravo tolimesnei kūrybai. Mokytoja Vida Lapėnienė patikino, kad šie įgūdžiai pravers technologijų pamokose.

Dailės mokytoja Goda Gujienė