Priešmokyklinukai – edukaciniame užsiėmime „Avių ūkis“

Birželio 17 dieną priešmokyklinukai kartu su pedagogėmis Ala Židanavičiene, Justina Šupeliene,  auklėtojo padėjėja Rita Karčiauskiene bei bendramokslio mama Dalia Kantmine nuvyko į Trakų rajono Tolkiškių kaimą, kuriame įkurtas avių ūkis. Jame organizuojamą edukacinį užsiėmimą, skirtą avių veislių, auginimo, ūkininkavimo tradicijų pažinimui, siūlo Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija „Trakų krašto tradicinių amatų centras“.

Sodyboje edukacinės pamokėlės metu vaikai išklausė pasakojimą apie avių veisles, jų mitybą, naudą, atsiradimo istoriją ir priežiūrą, susipažino su grūdinėmis kultūromis, pamatė svarbiausius ūkio įrankius, kuriais anksčiau naudojosi žmonės šienaudami ir nešiodami šieną bei vandenį. Be to, būdami ūkyje, priešmokyklinukai mėgavosi nuostabia gamta, maitino ir glostė avis, išrinko ėriukui vardą, maitindami grožėjosi tvenkinio žuvimis, apžiūrėjo dūminę pirtį, vaišinosi žolelių arbata.

Išvykos dalyviai į mokyklą grįžo labai laimingi ir kupini gerų įspūdžių.

Ala Židanavičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė