Sudie, pradine, išeinam Tave gražiausiais žodžiais pavadinę…

2019-06-06 mūsų gimnazijoje nuaidėjo skambiausios eilės ir dainos, skirtos pradinių klasių mokinių mokslo meto pabaigai ir ketvirtokų išleistuvėms. Jas atliko mokytojos Laimos Samosionokienės vadovaujamas pradinių klasių vokalinis ansamblis. Pasisveikinę daina ,,Labas“, ketvirtokams ansambliečiai linkėjo skristi kartu su „Muzika“, bet skrydžiui atsispirti nuo žemės su daina „Žmonės ant kalnų“.

Ketveri metai – tam, kad suprastum, kur lekia svajonės ar pildosi sapnai? – klausė šventės vedėjai 3 klasės mokiniai Aurelija Virganavičiūtė ir Mantas Jurkevičius.

Atsisveikinti su draugais, su kuriais smagiai leisdavo laiką, pirmieji suskubo trečiokai, vadovaujami pradinių klasių mokytojos Justinos Trombačik. Jie dovanojo nulipdytus įspūdingus  portretinius medalius ir atliko dainą „Mano muzika“. Be to, jie bičiuliams paskyrė ir atsisveikinimo užduotis. Į sceną lipo ir išmoktus kūrinius akordeonu pirmajai mokytojai Aušrai skyrė ketvirtokės Eglė ir Andrėja, mokytojos portretą nutapė ir įteikė ketvirtokė Gabija, o gėles dovanojo ketvirtokas Nikita.

Išlydėdama savo mokinius, nuoširdžius ir prasmingus linkėjimus jiems skyrė mokytoja Aušra Kuchanauskienė. Ji dėkojo ketvirtokams ir jų tėveliams už puikius nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatus, šimtaprocentinį pasitikėjimą bei rūpestį ligos metu, begalinį tikėjimą sugrįžti į darbą ir įteikė ketverių metų nuotraukų albumą, į kurias sudėtos gražiausios mokinių gyvenimo akimirkos, praleistos kartu švenčiant, vaidinant, sportuojant, važiuojant į ekskursijas.

Vėliau atsisveikinimo žodį tarė ketvirtokai ir jų tėveliai. Mokiniai pačių susuktais rožių žiedais išreiškė padėką mamytėms už „išmintą pirmą taką iš mokyklos į namus“, o mokytojai Aušrai už suteiktas žinias ir rūpestį padėką išreiškė eilėmis, gražiausiais žiedais bei taip reikalingu poilsiu sanatorijoje. Pabaigoje atsisveikino su visais padainuodami dainą „Vaikystė“. Ketvirtokų tėveliai jausmingus žodžius bei žiedus skyrė pirmajai vaikų mokytojai Aušrai, trečioje klasėje juos laikinai mokiusiai pedagogei Irmai, vaikų meilę muzikai puoselėjusiai mokytojai Laimai, kūrybiškumo ir keramikos darbelių mokiusiai mokytojai Linai. Bendruomeniškumo jausmą skiepijusiai gimnazijos administracijai bei visam kolektyvui įteikė tortą. Savo vaikus ir mokytoją įvertino dovanodami vienodus marškinėlius su linksmu užrašu.

Renginio pabaigoje ketvirtą klasę baigusiems mokiniams gimnazijos direktorius Vytautas Gustas įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir padėkas už mokymąsi, sėkmingą dalyvavimą rajono konkursuose ir olimpiadose. Patiems geriausiems 1-3 klasių mokiniams taip pat  buvo įteiktos padėkos už puikų, labai gerą, gerą mokymąsi, dalyvavimą įvairiuose konkursuose, olimpiadose, gimnazijos vardo garsinimą rajone. Direktorius palinkėjo vaikams turiningų atostogų bei išsakė lūkestį, kad kitais metais jie ne tik nuostabiai dainuotų, bet ir šoktų.

Išvarginti kaitros šventės pabaigoje mokiniai skubėjo iššaukti lietų kartu su interaktyvia perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ programa. Sutartinai būgnuodami ir skanduodami  afrikietiškus žodžius jie iškvietė dangaus valdovą Perkūną, kuris visus apdovanojo taip reikalingu lietumi. Lietus atgaivino ir sausros išvargintą žolę ir palaistė ketvirtokų su meile pasodintą ąžuolėlį po klasės langais.

Auki, žaliuoki, priminki nuostabius vaikus!..

Pradinio ugdymo mokytoja Aušra Kuchanauskienė