Mokėmės „Mobiliojoje bioklasėje“

2015 m. lapkričio 16 d. mūsų gimnazijoje apsilankė pirmoji šalyje mobili laboratorija – biokl 1„Mobilioji bioklasė“, kuri Lietuvos moksleivius supažindina su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. Bioklasės savanoriai  atsivežė įmonės „Thermo Fisher Scientific“ prietaisus, siekdami pamokyti mus jais naudotis ir sudominti mokslu.

Informacinių technologijų kabinete, tą dieną virtusiame laboratorija, pirmiausia išklausėme instruktažą, apsivilkome baltus chalatus, užsimovėme pirštines.  Mums teko atlikti įvairias užduotis: mokytis pipetuoti, varžytis pipetavimo olimpiadoje,  nustatyti žmogaus žarnyne esančio gyvio DNR, vykdyti PGR (polimerazės grandininė reakcija) ir stebėti, ar gautasis DNR atitinka tai, ką turėjome gauti (bakteriją, virusą, abu arba nieko).

Džiaugėmės įveikę užduotis. Daugiausia emocijų sukėlė pipetavimo olimpiada. biokl 2Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad tiksliausiai reikiamą tūrį (472 ml) „supipetavo“ Gabrielė Zubovič.

Visi II-IV G mokiniai, sėkmingai dalyvavę „Mobiliosios bioklasės“ programoje ir atlikę eksperimentus, gavo diplomus, o fizikos mokytojas Stanislovas Samosionokas, vadovavęs renginiui, – pažymėjimą.

Linksmai praleidę dieną, įsiamžinome nuotraukose. Be to, savanoriai pakvietė apsilankyti bendrovėje „Thermo Fisher Scientific“ ir ekskursijos metu susipažinti su naujausiais biotechnologijos pasiekimais, mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijomis.

biokl 3

biokl 5biokl 4