Renginys, skirtas Etnografinių regionų metams

Lapkričio 20 dieną Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje vyko dar vienas renginys, skirtas Etno1Lietuvos Etnografinių regionų metams. Integruota, edukacinė, aktyvi veikla prasidėjo ryte ir vyko netradicinėje aplinkoje – sporto salėje.

Į gimnaziją atvyko ir renginį pradėjo Etno2svečiai – Vilniaus tradicinių šokių klubo nariai. Pritariant armonikos ir smuiko garsams, svečiai mokė 5-8 kl. ir I-IV g klasių mokinius lietuvių liaudies šokių ir žaidimų, kurie visiems labai patiko.

Po pietų pertraukos prasidėjo komandinės sportinių estafečių varžybos. Buvo sudarytosEtno3 4 mišrios komandos: „Dzūkija“, „Suvalkija“, „Žemaitija“ ir „Aukštaitija“. Komandos turėjo išskirtinius atributus ir iš anksto paruoštus prisistatymus. Estafetės buvo įvairiausios: popieriaus lapo metimas į tolį, vienkartinio puoduko nešimas ant teniso raketės, popieriaus lapo, suspausto tarp kelių, nešimas, rankos taiklumo išbandymas, šokinėjimas maišuose ir pan.

Estafetės mokiniams sukėlė daug teigiamų emocijų. Tądien sirgaliai buvo labai aktyvūs Etno4– jie pasigamino plakatus ir energingai palaikė komandas. Nugalėjo „Dzūkijos“ komanda, bet prizus gavo visi sportinių estafečių dalyviai.

Nors renginys su pertraukomis vyko visą dieną, tačiau sportuojantiems bei šokantiems mokiniams  laikas prabėgo nepastebimai.

Etno5

Vida Lapėnienė,