Dokumentinio filmo „Misija Sibiras 2015“ peržiūra

Misija _SibirasNeretai išgirstame priekaištų, kad jaunoji karta nesidomi savo tautos istorija, tradicijomis, todėl mokyklose per istorijos ir lietuvių literatūros pamokas daug dėmesio skiriama pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymui, mokiniai skatinami dalyvauti įvairiuose projektuose, padedančiuose suvokti, kad Lietuvos ateitis yra jų rankose.

Balandžio 6 dieną 7-8 kl. mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Liudmila Maksimec ir Daiva Daukševičiene domėjosi projekto ,,Misija Sibiras 2015“ tikslais, veikla, rezultatais. Tądien buvo surengta ir dokumentinio filmo peržiūra.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Daukševičienė mokinius supažindino su projekto istorija, kuri prasidėjo 2006 metais. Misija _Sibiras2Tuomet būrelis patriotiškai nusiteikusių jaunuolių išvyko į Irkutską tvarkyti apleistų lietuvių tremtinių kapų. Po metų vyko į Krasnojarską. 2008 metais ekspedicijoje į Krasnojarsko sritį dalyvavo ir dainininkas Marijonas Mikutavičius. Vykimas į Sibirą jauniems žmonėms – nauja patirtis, bendruomenės jausmas ir visą džiaugsmą vainikuojantis darbas – tvarkyti protėvių kapus. Skaityti toliau