Gimnazijos naujienos trumpai

Tęsiasi projekto „Mąstau veikiu – mokausi“ veiklos

Mūsų gimnazijoje net dvi spalio mėnesio dienas vyko mokytojų, dalyvaujančių projekte „Mąstau, veikiu – mokausi“ užsiėmimai.

Spalio 18-ąją Onuškio Donato Malinausko ir Paluknio „Medeinos“ gimnazijų mokytojams, dalyvaujantiems projekte, vyko užsiėmimas, kuriame nagrinėti mąstymo įpročiai. Užsiėmimą vedė Mąstymo mokyklos atstovė Giedrė Lečickienė.

Spalio 25 dieną Rima Bačkienė, geografijos mokytoja, viena iš Mąstymo mokyklos atstovių tiems patiems projekto dalyviams padėjo aiškintis, kokie yra aukštesnio lygmens mąstymo gebėjimai ir kaip reikia sudaryti klausimus.

Projektas „Mąstau veikiu – mokausi“ įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 09.2.1-ESFA-K-728 „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“.

Užsiėmimas priešmokyklinio ugdymo grupėje

Spalio 22 dieną logopedė Reda Vasiljevienė priešmokyklinėje grupėje vedė užsiėmimą „Aš grupėje: žaidžiu ir mokausi”. Jo metu vaikai mankštino rankytes ir pirštelius, atliko kvėpavimo pratimus – pūtė linksmuosius garvežiukus, plėtė žodyną žaisdami žaidimus „Atspėk, kas pasislėpė dėžutėje” ir „Mano draugas”. Girdimojo suvokimo lavinimui buvo skirta užduotis „Aplinkos garsai“. Klausydamiesi skirtingų garsų, vaikai turėjo atspėti, kas juos skleidžia – daiktas, gyvūnas ar žmogus.

Užsiėmimo pabaigoje mažieji ugdytiniai klausėsi audio pasakos apie pagranduką, vėliau kartu aptarė pasakos eigą ir spalvino paveikslėlius. Nuspalvintus paveikslėlius susegė. Taip atsirado knyga „Pagrandukas“, kurią vaikai pasiliko atsiminimui.

Mokiniai žiūrėjo dramą „Tarp pilkų debesų“

Spalio 16 d. mokytojų Vitalijos Dovydėnienės ir Leonoros Daugudienės lydima grupė 8 ir I G kl. mokinių nuvyko į kino centrą „Forum cinemas Akropolis“, kuriame žiūrėjo vaidybinį JAV gimusio ir užaugusio režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmą „Tarp pilkų debesų“. Filmas sukurtas lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romano, tapusio „The New York Times“ bestseleriu, motyvais, ir juo siekta parodyti pasauliui lietuvių tautos istoriją – 1941 metais ir vėliau sovietų vykdytus gyventojų trėmimus ir žudymus.

Skaudi, pagal tikrus faktus sukurta istorija žiūrovams sukėlė daug emocijų, tad mokytojos tikisi, kad tremties tema lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokose mokiniams taps suprantamesnė.

Gamtos ir žmogaus pamoka zooparke

Spalio 15 dieną grupelė penktokų ir šeštokų su mokytoja Raimonda Šiuryte apsilankė zooparke, kuris įsikūręs Šiaurės miestelyje. Čia mokiniams vyko gamtos ir žmogaus pamoka.

Zooparke, kuriame apgyvendinta daugiau nei 60 įvairių gyvūnų rūšių, mokinių dėmesį labiausiai patraukė katininis lemūras, daugiaspalvė loriketa, šikšnosparniai, šimtakojai, žaliasis medžių pitonas, paprastasis smauglys, Afrikos jautinė varlė, raudonakė medvarlė, mėlynoji medlaipė, nykštukinė marmozetė ir dalis kitų gyvūnų.

Stebėdami plušančius zooparko darbuotojus, kai kurie mokiniai netgi prasitarė, kad tai būtų jų svajonių darbas.