Akcijoje „Darom 2018“

Visuomeniniais pagrindais paremta organizacija „Darom“ šiais metais švarinimosi akciją organizavo balandžio 21 dieną. Mūsų gimnazijos bendruomenė taip pat dalyvavo akcijoje. Pirmoji gimnazijos aplinkos švarinimo diena – balandžio 20-oji. Tądien mokiniai ir mokytojai atliekas rinko gimnazijos teritorijoje esančiame miškelyje.

Balandžio 23-iosios popietę gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Lukna“ vadovės Danutos Pansevič iniciatyva tęsėsi aplinkos švarinimo darbai. Jaunieji miško bičiuliai ir 7 bei III G klasių mokiniai šiukšles rinko Paluknio kaimo šalikelėse, miškelių pakraščiuose. 7 klasės vadovė Rūta Gustienė akcentavo, kad tokio pobūdžio veiklos ugdo mokinių bendruomeniškumą, atkreipia dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.

Akcijos „Darom“ vadovė A. Juozapaitytė žiniasklaidoje yra pastebėjusi, kad akcija, Lietuvoje gyvuojanti jau 11 metų, – tai ne tik pavasarinė talka, bet ir svarbi aplinkosauginės edukacijos dalis bei renginys, suburiantis bendruomenes. Pirmieji „Darom“ entuziastai į talką Lietuvoje susirinko 2008 metų pavasarį. Tada surinkta daugiau nei 500 tonų atliekų. Organizatorių turimais duomenimis, 2012 metais akcijoje dalyvavo rekordinis skaičius savanorių (210 tūkst.). Būtent tais metais pažymėta, kad atliekų kiekiai aplinkoje pagaliau mažėja.

Akcijos sumanytojai yra estai, o mūsų šalis buvo viena pirmųjų, prisijungusių prie „Darom“ (angl. „Let’s do it World“). Dabar šiam judėjimui (taip „Darom“ vadina patys organizatoriai) priklauso 113 pasaulio valstybių.

Vitalija Dovydėnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui