Biologijos pamoka kitaip

Sausio 29 dieną mūsų gimnazijos informacinių technologijų kabinetas virto įvairių eksperimentų vieta. I-IV G klasių moksleiviai, vadovaujami biologijos mokytojos Danutos Pansevič, sėkmingai dalyvavo „Mobiliosios bioklasės“ programoje ir tapo jaunaisiais jos tyrėjais.

Užsiėmimas truko net 4 valandas. Dalyviai atliko DNR tyrimo darbus. Prieš kiekvieną eksperimentą „Mobiliosios bioklasės“ komanda mokiniams pateikdavo informaciją, svarbią norint sėkmingai atlikti bandymus. Buvo prisiminta 11 klasės programos dalis apie DNR struktūrą, komplementariąsias polinukleotidinių grandinių jungtis, sužinota daug naujų, įdomių faktų.

Vilniaus universitetas ir „Thermo Fisher Scientific“ (didžiausia pasaulyje įmonė, teikianti produktus ir paslaugas mokslui) nuo 2011 m. kartu vykdo „Mobiliosios bioklasės“ projektą, kuris populiarina gyvybės mokslų studijas šalies mokyklose. Laboratorija aprūpinta moderniausia mokslo įranga šalyje. Programos pagrindą sudaro eksperimentai su DNR, jų metu naudojami polimerazinės grandininės reakcijos (PGR), elektroforezės ir kiti molekuliniai tyrimo metodai. Bendrovė „Thermo Fisher Scientific“ padėjo parengti projekto programą, skyrė modernią, 38 tūkst. eurų vertės, tyrimų įrangą, reagentus.
Tad ir šį kartą, padedami Vilniaus universiteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ tyrėjų, „Medeinos“ mokiniai atliko modernius biomokslų eksperimentus, diskutavo ir džiaugėsi galimybe įgyti naujų žinių, įgūdžių.

Danuta Pansevič, biologijos mokytoja