Nacionaliniame geografijos žinių konkurse „Keliauk kitaip“

Sausio 26 d. grupė 6-8, I-IV G kl. mokinių vyko į kasmetinės tarptautinės turizmo ir laisvalaikio parodos ADVENTUR renginį – nacionalinį geografijos žinių konkursą „Keliauk kitaip“. Ši paroda – ypatingas geografinis įvykis. Čia keturiose salėse turizmo paslaugas pristatė 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Prisistatė 54 Lietuvos miestai ir regionai, kaimo turizmo, SPA, sveikatingumo turizmo atstovai.

Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos ir Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ pastangomis parodos metu organizuojamas geografinių žinių konkursas šiemet sulaukė per 800 mokinių iš 100 Lietuvos mokyklų. Mūsų gimnazijai atstovavo 17 mokinių. Konkurso turinį sudarė sudėtingas 30 klausimų vaizdinis testas iš pasaulio, Europos ir Lietuvos geografijos, įvairių lankytinų objektų. Dalyviai buvo suskirstyti į 6-8 ir 9-12 kl. grupes. Nors prizinių vietų medeiniečiai ir neiškovojo, rezultatai gana neblogi.
6-8 kl. grupėje geriausiai pasirodė Deividas Jurkevičius (7 kl.), surinkęs 16 taškų ir nuo artimiausio nugalėtojo atsilikęs tik dviem taškais. Neblogą rezultatą pademonstravo ir Simona Maksimec (8 kl.) – ji surinko 14 taškų.

Šauni 9-12 kl. pogrupio dalyvė buvo Renalda Čiupailaitė (IV G kl.). Mergina gavo 16 taškų – tai vos dviem taškais mažiau nei surinko artimiausias pagal rezultatą nugalėtojas.

Mokiniai ne tik dalyvavo konkurse, bet ir stebėjo netradicinę geografijos pamoką apie nuostabią ledo ir ugnies žemę – Islandiją. Išbandė ir kitas atrakcijas: degustavo maistą, glostė šiaurės šunis, sėmėsi geografinių žinių iš kelionių organizatorių.

Geografijos mokytojas Robertas Šalna