Būkime visada saugūs

Vasario 6–10 dienomis minima „Saugesnio interneto“ savaitė. Todėl vasario 8 dieną visiems Lietuvos mokiniams buvo vedama tiesioginė interaktyvi vaizdo pamoka. Apie internete slypinčius pavojus, riziką priklausant įvairiems socialiniams tinklams, patyčias internete 7, 8, I G klasių mokiniams bei gimnazijos mokytojams informacinio pobūdžio paskaitą skaitė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Telia“ B2B atstovas Rimvydas Jurkuvėnas.

Lektorius pateikė daug naudingos informacijos apie tai, kaip reikia saugiai elgtis ir bendrauti internete. Jis patarė dažniau keisti slaptažodžius, nevartoti vieno slaptažodžio visiems prisijungimams. Mokiniai sužinojo, kaip saugiai rašyti ir atsakyti į žinutes, kokie virusai gali būti pavojingi kompiuteriams bei telefonams, paaiškino mokiniams, kad negalima spausti nuorodos, jei nesi įsitikinęs, kad ją atsiuntė tavo draugas.

Mūsų gimnazijos mokiniai, dalyvavę pamokoje, sužinojo, kuo gresia prisijungimas prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo, į ką reikia atkreipti dėmesį siunčiantis programėles, kokios informacijos apie save geriau neviešinti. Lektorius taip pat priminė ir apie patyčias, kai vaikai nenoromis tampa jų dalyviais, paragino nebijoti kreiptis į mokytojus, tėvus, gavus keistus pasiūlymus internete, bei papasakojo kelias tikras istorijas, nutikusias jam pačiam.

Tokio pobūdžio informacinės pamokos – tai puikus saugesnės gimnazijos kūrimo pavyzdys. Po pamokos mokiniai sakė, jog dabar dažniau pagalvos prieš siųsdamiesi programėles ar viešindami tam tikrą informaciją internete. O tiems, kurie nedalyvavo šioje pamokoje, informaciją apie internetinį saugumą perduos pamokoje dalyvavę mokiniai.

Kamilė Kraulaidytė, 8 klasės mokinė,

Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja