Gamtamokslinis ugdymas: pamoka Jaunojo tyrėjo laboratorijoje

Gruodžio 20 dieną chemikės Raimondos Šiurytės iniciatyva grupė 5, 6, 8 kl. mokinių nuvyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą (LMNŠC). Centre įkurtoje Jaunojo tyrėjo laboratorijoje vyko edukacinė programa „Kaip išpūsti didžiausią muilo burbulą“, skirta muilo burbulų mišinių tyrimui ir jų įvertinimui.

Medeiniečiai patys atliko mokslinį praktinį darbą: pasitelkta vaizdinė medžiaga, diskutuota, dirbta praktiškai. Jaunojo tyrėjo laboratorijos metodininkas dr. Teofilius Kilmonis skatino kritiškai mąstyti, teisingai vertinti ir analizuoti gautus rezultatus, jais remiantis daryti išvadas. Juk reikėjo išsiaiškinti, koks mišinys ir kokie į jį pridėti priedai leidžia išpūsti kuo didesnius muilo burbulus.

Edukacinis užsiėmimas padėjo mokiniams artimiau susipažinti su chemijos mokslu ir įvairiais metodais, skirtais ištirti įvairių medžiagų savybes.

Chemijos mokytoja Raimonda Šiurytė