Gimnazija organizavo keturioliktąjį diktanto konkursą

2023-02-21 gimnazija keturioliktą kartą organizavo regioninį 5–8 kl. mokinių diktanto konkursą „Rašyti taisyklingai lietuviškai – garbinga!“ Juo paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Šįmet konkurse dalyvavo 22 mokiniai iš penkių švietimo įstaigų – keturių Trakų rajono gimnazijų ir Šalčininkų rajono „Aistuvos“ gimnazijos. Prieš pradedant rašyti diktantą direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė mokiniams palinkėjo sėkmės ir pristatė diktuosiančias mokytojas: 5–6 kl. mokiniams – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją metodininkę Liudmilą Maksimec, 7 kl. mokiniams – Aušrą Kuchanauskienę, pradinio ugdymo mokytoją metodininkę. Šį kartą aštuntokai nedalyvavo, nes jiems vyko matematikos nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas.

Diktantus vertino ir rezultatus susumavo komisija, kurią sudarė mokytojos lituanistės: Vitalija Dovydėnienė ir Justyna Mackevič (Paluknio „Medeinos“ gimnazija), Stasė Masilionienė (Onuškio Donato Malinausko gimnazija) ir Lina Balevičiūtė (Aukštadvario gimnazija). Komisijai besidarbuojant , konkurso dalyvius į interaktyvią viktoriną „Lietuva ir lietuvių kalba“ pakvietė mokytoja Liudmila Maksimec. Pasinaudodama internetiniu įrankiu „Kahoot!“ ji pateikė 60 klausimų, į kuriuos mokiniai entuziastingai atsakinėjo ir pavieniui, ir komandomis. Tarp viktorinos nugalėtojų pateko ir medeiniečių trijulė – Rojus Peseckas (5 kl.), Austėja Peseckaitė ir Gabija Ieva Tomaševičiūtė (6 kl.) užėmė II vietą.

Renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Vytautas Gustas pasidžiaugė prasmingomis veiklomis ir įteikė diplomus geriausiai diktantus parašiusiems mokiniams. Apdovanoti net 3 „Medeinos“ mokiniai: Rojus Peseckas užėmė II vietą tarp penktokų, Gabija Ieva Tomaševičiūtė – I vietą, o Austėja Peseckaitė – II vietą tarp šeštokų. Kitiems konkurso dalyviams ir mokytojoms, kurios organizavo konkursą, ruošė mokinius, vertino darbus buvo įteikti padėkų raštai.

Konkursu išreikštas dėmesys savos valstybės kalbai, akcentuota raštingumo svarba šiuolaikinio žmogaus gyvenime.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė