Gamtamokslinis ugdymas: pamoka Jaunojo tyrėjo laboratorijoje

Vasario 21 dieną chemijos mokytojos Raimondos Šiurytės iniciatyva grupė 8, I–III G klasių mokinių nuvyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą (LMNŠC). Centre įkurtoje Jaunojo tyrėjo laboratorijoje vyko edukacinis užsiėmimas „Nanodanga – kas tai yra ir kaip ją pasigaminti?“ Užsiėmimo metu mokiniai atliko praktinį darbą, paruošė nanodangą ir palygino su komercinėmis nanodangomis, remdamasiesi eksperimentų rezultatais ir pateikta teorine medžiaga įvertino nanodangų savybes. Pasitelkiant vaizdinę medžiagą, diskutuojant, atliekant praktinius darbus buvo pristatyti naujausi nanotechnologijų mokslo pasiekimai.

Jaunojo tyrėjo laboratorijos metodininkas dr. Teofilius Kilmonis skatino kritiškai mąstyti, teisingai vertinti ir analizuoti gautus rezultatus, jais remiantis daryti išvadas. Edukacinis užsiėmimas padėjo mokiniams artimiau susipažinti su chemijos mokslu ir įvairiais metodais, skirtais ištirti įvairių medžiagų savybes.