Gimnazijoje – kasmetinė rajoninė 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiada

Rajoninė pradinių klasių mokinių matematikos olimpiada mūsų gimnazijoje jau tapo tradiciniu renginiu, organizuojamu nuo 2013 metų. Antrus metus olimpiadoje dalyvauja ir 3 klasės mokiniai. Šiais metais už olimpiados organizavimą buvo atsakinga darbo grupės pirmininkė Neringa Krutikovienė. Jai padėjo pradinio ugdymo mokytojos Laima Samosionokienė, Lina Ganevičienė ir vyresnių klasių matematikos mokytoja Natalija Pumputytė. Kaip ir pernai, šiemet ankstų balandžio 12 d. rytą į mūsų gimnaziją sugužėjo toks pats 3–4 klasių mokinių skaičius. Net 22 mokiniai kartu su mokytojomis atvyko iš šešių Trakų rajono švietimo įstaigų: Trakų ir Lentvario pradinių mokyklų, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“, Rūdiškių ir Paluknio Longino Komolovskio gimnazijų. Dalyvavo ir šeimininkai – Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokinukai. Tai 3 klasės mokinė Sandra Proškina (mokytoja Laima Samosionokienė) ir 4 klasės mokiniai Kasija Karčmit ir Silvestras Tamaševskis (mokytoja Lina Ganevičienė).

Kol mokiniai sprendė labai sunkius, bet įdomius uždavinius, atvykusios mokytojos klausėsi Linos Ganevičienės pranešimo „Velykinių kiaušinių marginimas šilku“. Mokytoja pasidalijo gerąja darbo patirtimi apie velykinių kiaušinių marginimą dekupažo technika, dažymu nagų laku bei vaškinėmis kreidelėmis. Viešnios pačios išbandė  kiaušinių marginimo šilku techniką. Rezultatai  visas labai nudžiugino.

Kai mokiniai atliko testus, jų darbus vertino autoritetinga komisija: Aistė Bruzgulytė, Trakų Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, Neringa Krutikovienė, Paluknio „Medeinos“ gimnazijos pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Ramunė Bikauskienė, Trakų pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, Danguolė Petkelienė, Rūdiškių gimnazijos  pradinio ugdymo vyr. mokytoja, Aušrinė Valančiauskienė, Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ vyr. mokytoja. Komisijai pagelbėjo ir kitos, savo mokinius atlydėjusios, bet į vertinimo komisiją neįtrauktos Trakų rajono mokyklų pradinio ugdymo ir matematikos mokytojos.

Kol komisijos narės taisė darbus, mokiniai dalyvavo meninėje, bet kartu ir matematikos žinių reikalaujančioje veikloje. Užsiėmimą „Per meną į matematiką. Darbelių atlikimas iš Pyssla detalių“ vaikams vedė Lina Ganevičienė, kuriai talkininkavo kolegė Laima Samosionokienė. Vieni mokiniai pasitelkę savo vaizduotę, kiti naudodami paruoštas schemas iš „Pyssla“ detalių gamino įvairius darbelius: padėkliukus, raktų pakabukus, paveikslėlius, papuošalus. Ši gana nauja veikla mokiniams buvo įdomi – jie kantriai ir noriai siekė pagaminti kuo įdomesnius darbelius.

Atėjus laikui skelbti rezultatus, visi susirinko aktų salėje. Pagaliau laukta akimirka! „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Dovydėnienė renginio proga nuoširdžiai pasveikino olimpiados dalyvius, jų mokytojas. Padedama vertinimo komisijos pirmininkės Neringos Krutikovienės, pirmiausia olimpiadoje dalyvavusiems, bet prizinių vietų  neužėmusiems mokiniams įteikė Trakų r. Paluknio „Medeinos” gimnazijos direktoriaus padėkos raštus. Padėkomis apdovanojo ir mokytojas.

Olimpiados nugalėtojus paskelbė Trakų Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aistė Bruzgulytė. Nugalėjo daugiausia taškų surinkę 3-4 kl. mokiniai. Pirmąją vietą užėmė Lentvario pradinės mokyklos mokiniai Paulius Šaknis (3 kl.) bei Danielius Vepštas (4 kl.). Jie ir atstovaus mūsų rajonui antrą kartą vyksiančioje Lietuvos pradinių klasių mokinių matematikos olimpiadoje (LMPO). Sėkmės jiems! Antrąsias vietas komisija skyrė Rūdiškių gimnazijos mokiniui Adrianui Šimkui (3 kl.) bei Lentvario pradinės mokyklos mokiniui Jokūbui Sartanavičiui (4 kl.). Trečiąsias vietas užėmė vienodai taškų surinkusios Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokinė Sandra Proškina (3 kl.) ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokinė Arija Karpovičiūtė (3 kl.), tarp ketvirtokų – Trakų pradinės  mokyklos atstovė Ieva Suščinskytė.

Metodininkė Aistė Bruzgulytė olimpiados nugalėtojams įteikė diplomus ir asmenines dovanėles, dalyvius ruošusioms mokytojoms – padėkos raštus. Kiekvienam dalyviui olimpiados organizatorių – Paluknio „Medeinos“ gimnazijos – vardu  Neringa Krutikovienė dovanų įteikė po knygelę. Renginio pabaigoje Vitalija Dovydėnienė dar kartą padėkojo visiems dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojoms, olimpiados organizatoriams, kartu pasidžiaugė rezultatais, palinkėjo linksmai bei šiltai sutikti šv. Velykas ir kitais mokslo metais metais vėl susitikti mūsų gimnazijoje.

Neringa Krutikovienė, pradinio ugdymo vyr. mokytoja