Gimnazijoje – Kaziuko mugė

Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę, kuri tapo vienu populiariausių pavasario renginių Vilniaus krašte, o šiais laikais – ir visoje Lietuvoje.

Tad kovo 3 dieną ir mūsų gimnaziją užliejo triukšminga Kaziuko mugė, kurios iniciatorės ir organizatorės – pradinio ugdymo mokytojos Aušra Kuchanauskienė, Laima Samosionokienė, Lina Ganevičienė ir Justina Trombačik. 1-4 kl. mokiniai nekantriai laukė šios šventės, ruošėsi jai iš anksto:

Mugės metu pradinukai turėjo galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius ir bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Pirmo aukšto koridoriuje stalai buvo pilni tradicinių šios šventės gaminių, o už stalų – dirbinių pardavėjai pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Mokinių darbeliai džiugino mugės lankytojų akis. Svečiai galėjo įsigyti įvairių rankų darbo ir tautodailės kūrinių bei suvenyrų: papuošalų iš karoliukų, vilnos, popieriaus, molio dirbinių, o tie, kurie mėgsta smaližiauti – pasilepinti įvairiausiais skanėstais: saldainiais, sausainiais, vafliais, sūriu,  pyragasi ir kitais kepiniais. Kiekvienas mugės dalyvis stengėsi parduoti savo prekę ir įsigyti jam patinkančią.

Šventės dalyviai ne tik pasisotino, tačiau ir smagiai pasišoko, susipažino su mugės tradicijomis, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Dauguma dalyvių ir svečių iš Kaziuko mugės grįžo kupini malonių įspūdžių, nešė namiškiams lauktuvių. Tikimės, kad ir kitais metais Kaziuko mugė gimnazijoje vyks, tik bus dar linksmesnė, dar turiningesnė!

Pradinio ugdymo mokytoja Justina Trombačik