Gimnazistai Aleksandro Stulginskio universitete

2017-11-16 mūsų gimnazijos II-IV G klasių mokiniai su karjeros koordinatore Vida Lapėniene ir mokytoju Arūnu Jokniu lankėsi Aleksandro Stulginskio universiteto atvirų durų dienoje. Į renginį suvažiavo apie 400 moksleivių iš visos Lietuvos.

Renginio metu apie savo studijas ir karjerą papasakojo ASU absolventas, AB „EWA“ rinkodaros vadovas  Skomantas Rukuiža, serialo „Moterys meluoja geriau“ ir kitų filmų bei spektaklių aktorius Rokas Petrauskas. Moksleiviai buvo supažindinti su visomis studijų programomis ir pamaitinti studentiškais pietumis.

Vėliau moksleiviai išklausė psichologės Ritos Mičiulienės paskaitą „Gyvenimo kelią rinkis tikslingai“ ir aplankė agrobiotechnologijos laboratoriją. Šioje laboratorijoje jaunuoliai stebėjo, kaip dirbtinėje aplinkoje yra dauginami ir auginami augalai. Augalai dažniausiai dauginami sėklomis ar vegetatyviniu būdu, tačiau šioje laboratorijoje vyksta augalų mikrodauginimas. Iš nedidelio augalo gabaliuko, laikantis sterilumo, tinkamos temperatūros bei maitinimo terpės, siekiant išlaikyti genetines ir fiziologines savybes, augalai klonuojami. Jaunuoliai patys galėjo dalyvauti augalų dauginimo procese – tai jiems labai patiko.

Gimnazistai ne tik susipažino su universiteto siūlomomis programomis, apžiūrėjo studentų miestelį, bet ir turėjo laiko pabendrauti su studentais. Galbūt vienas kitas ir mūsų gimnazistas taps ASU studentu!?

Vida Lapėnienė, UKC koordinatorė