Kelionės įspūdžiai

Balandžio 8-10 d. keturios mūsų gimnazijos mokinės kartu su geografijos mokytoju metodininku Robertu Šalna ir Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos mokiniais bei mokytojais turėjo galimybę vykti į trijų dienų kelionę maršrutu Talinas–Stokholmas–Talinas–Ryga.

Balandžio 8 d. naktį iš Vilniaus išvykome Talino link. Mūsų laukė tolimas kelias. Apie pietus atvykę į Taliną didelį dėmesį skyrėme senamiesčio apžvalginei ekskursijai. Mes grožėjomės senoviniais viduramžių laikų pastatais ir klausėmės įdomaus gido pasakojimo. Po poros valandų, pasibaigus laisvam laikui, išskubėjome į laivų uosto terminalą ir buvome pasiruošę išplaukti. Kruiziniame kelte žiūrėjome koncertą, šokome, susipažinome vieni su kitais ir plaukdami Baltijos jūra linksmai leidome laiką.

Kitą rytą, kai atplaukėme į Stokholmą, pirmoji mūsų pažintinė ekskursija vyko senamiesčio (Gamla Stan) saloje. Ten išvydome Karalių rūmus, Stokholmo katedrą, ėjome siauromis bei triukšmingomis senamiesčio gatvelėmis. Stokholmo Rotušėje, kur vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, vyko antroji ekskursijos dalis anglų kalba. Rotušė pakerėjo aukštais bei didingais pastatais, kurie atrodė labai pompastiški. Po šios ekskursijos vykome į garsųjį „Vazos“ muziejų, kuriame eksponuojamas iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkasis karo laivas, kuris jūros dugne išgulėjo net 333 metus. Jis yra puikiai išsilaikęs, net kyla abejonių, ar iš tiesų jis tiek metų galėjo gulėti Stokholmo įlankos dugne. Kai pasibaigė viešnagės laikas Stokholme, grįžome atgal į keltą, kur mūsų laukė antroji ir paskutinė kelionės naktis.

Grįžę į Taliną, judėjome Rygos link, kur vyko įdomi apžvalginė ekskursija. Matėme įvairių šios sostinės įžymybių: Domo katedrą ir aikštę, Bremeno muzikantų skulptūrą, gražųjį Juodagalvių gildijos pastatą, gynybinę sieną su parako bokštu ir daugybę kitų objektų. Rygoje ilgai neužsibuvome – sočiai pasistiprinę kavinėje traukėme namų link. Kelias į namus nebuvo nuobodus – dainavome lietuviškas dainas. Jau artėjant Vilniaus link, abiejų mokyklų mokiniai padėkojo mokytojams už kantrybę, supratingumą, už tai, kad jie organizavo šią kelionę. Nepamiršome ir gido bei vairuotojų, kurie taip pat mus lydėjo visos kelionės metu.

Ši kelionė mums, Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokiniams, įsimins tuo, kad galėjome aplankyti Baltijos šalis, nuplaukti į Švediją, kad turėjome galimybę suartėti ir pažinti ne tik vienas kitą, bet ir kitos mokyklos mokinius, jų mokytojus.

Dėkojame mūsų geografijos mokytojui Robertui Šalnai, kuris visos kelionės metu mumis labai rūpinosi. Viliamės, kad ateityje turėsime dar daug galimybių keliauti.

Renalda Čiupailaitė, III g klasės mokinė